Emine Erdoğan, 'Nerede kalmıştık' projesi başlattı, açıköğretim başvuru süresi uzatıldı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, kayıt dönemi sona eren açıköğretim başvurularının 15 Ekim'e kadar uzatıldığını duyurdu.

Emine Erdoğan, 'Nerede kalmıştık' projesi başlattı, açıköğretim başvuru süresi uzatıldı

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, AKP Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı'nca başlatılan 'Nerede Kalmıştık' projesinin tanıtım toplantısına katıldı. Toplantıya Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ve AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir de eşlik etti.

Toplantıda konuşan Emine Erdoğan, "Hepimize büyük bir heyecan veren 'Nerede Kalmıştık' projesini hayata geçiriyoruz. Bir sebeple eğitimleri yarıda kalan kadınlarımız ve kız çocuklarımız, okula kaldıkları yerden devam edecekler. İnsan kaç yaşına gelirse gelsin, okul sıralarının özlemini, hasretliklerin en büyüğü olarak yaşar. Bu projeyle 81 ilimizde açık öğretim liselerimiz ve halk eğitim merkezlerimiz, kadınlarımızı hem diploma sahibi yapacak hem de mesleki beceri kazandıracak. Ayrıca yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız ve soydaşlarımız da 'Açık Öğretim Lisesi Batı Avrupa ve Balkanlar Programı'ndan istifade edebilecek" dedi.

BAKANLIK KAYIT TARİHİNİ UZATTI

Emine Erdoğan'ın ardından konuşan Milli Eğitim Bakanı Özer, proje için açıköğretim ve olgunlaşma enstitülerinin kayıt tarihinin uzatıldığını duyurdu. Özer, şunları kaydetti:

"Bugün tanıtımını yaptığımız projeye katılımı artırmak için açık öğretim ve olgunlaşma enstitüleri kayıtlarımızı aslında kapanmıştı. 15 Ekim 2021 tarihine kadar uzattığımızın müjdesini de buradan duyurmak isterim."

Etiketler
Mahmut Özer Emine Erdoğan