Nazırlı’nın adının Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün stratejik planında da yer alması dikkat çekti. İçişleri Bakanlığı tarafından Ağustos 2017’de başlatılan “Biz Anadoluyuz” projesi MEB eliyle dini gezilere dönüştürüldü.

Cumhuriyet Gazetesi'nden Ozan Çepni'nin haberine göre; farklı bölgelerdeki ortaokul ve lise öğrencilerinin “Çocukların terör örgütlerinin istismarından ve kötü alışkanlıklardan uzak tutulması” adı altında başlatılan projede, dini noktalar belirlendi.

MEB, Düzce Mehmet Akif İnan Hafız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden 40 öğrenci ve 4 öğretmenin, proje kapsamında Elazığ’da, “hafız” Abdullah Nazırlı’nın yanına götürüldüğünü duyurdu.

MEB haberinde, “Elazığ’da binin üzerinde hafız yetiştiren, şair, yazar ve hattat Hafız Abdullah Nazırlı Hocamızı ziyaret ettik, duasını aldık. Öğrencilerimiz ziyaretten çok etkilendiler, hocamızın tavsiyelerini dinledik. Hep birlikte ‘amin’ dedik. Amiiin...” ifadeleri yer aldı.

Öğrencilerin hafız ziyareti, ayrıca MEB Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz tarafından da “Öğrencilerimiz yüzlerce hafız yetiştirmiş Hafız Abdullah Nazırlı Hocamızın gönlünü ve duasını aldılar” diye duyuruldu.

‘Mihenk taşı’

Nazırlı ayrıca Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de ana durağı. Okullarda düzenlenen etkinliklerle Nazırlı öğrencilere tanıtılırken İl Milli Müdürü’nün Nazırlı ziyareti ve okullardan yapılan ziyaretler de Milli Eğitim kaynaklarında yer aldı. Nazırlı’nın ismi ayrıca Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün stratejik planında “mihenk taşı” olarak yer aldı.

ERDOĞAN EVİNE GİTMİŞTİ

Nazırlı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mart ayında Elazığ programındaki ziyareti ile de gündeme gelmişti. Elazığ’da partisinin mitingine katılan Erdoğan, ardından da merkeze bağlı Rızaiye Mahallesi’nde ikâmet eden ve “kanaat önderi” olarak belirtilen Nazırlı’nın evine giderek ziyaret etmişti.