Sabah yazarı da Çiller'e yüklendi: 'Türkiye'yi biz bitirdik' demeye dili varmıyor

Sabah gazetesi yazarı Engin Ardıç, eski Başbakan Tansu Çiller'in "Koalisyonlar darbelerden beterdir" ifadesiyle aslında "Türkiye'yi biz bitirdik" demek istediğini, ancak dilinin varmadığını söyledi.

Sabah yazarı da Çiller'e yüklendi: 'Türkiye'yi biz bitirdik' demeye dili varmıyor

İktidara yakınlığıyla bilinen Sabah gazetesi yazarı Engin Ardıç, aktif siyasete dönme konusunda henüz bir karara varmadığını, ancak 'milletini özlediğini' söyleyen eski Başbakan Tansu Çiller'le ilgili bir köşe yazısı kaleme aldı.

Eski başbakanın "Koalisyonlar darbelerden beterdir" şeklindeki ifadesine değinen Ardıç, şunları kaydetti: "Türkiye'yi biz bitirdik diyecek, dili varmıyor. Türkiye'nin ilk kadın başbakanı... Sırf kadın olduğu için ona oy veren kadınlar vardı" dedi.

Bu noktada Çiller'in özellikle 15 Temmuz 2016'da düzenlenen darbe girişiminden sonra sık sık Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la fotoğraf verdiğini, aktif siyasete dönüşünün 'Millet İttifakı'nı bölme' hamlesi olarak yorumlandığını not düşelim.

Engin Ardıç, yazısının devamında şunları söyledi:

'VERECEĞİ EN BÜYÜK FAYDA ANILARINI YAZMASI OLACAKTIR, YAZABİLİRSE'

"Çok kültürlü bir profesördür. Yakın tarihimizi çok iyi bilir. 'Boğazlıyan Kaymakamı Kemal Bey'i, 'boğazlanan kaymakam Kemal Bey' sanırdı... Kurtuluş Savaşı'nda Ankara'nın Yunan ordusu tarafından yakılıp yıkıldığını sanacak kadar da milliyetçiydi..

'Milletime faydalı olmak istiyorum' demiş. Vereceği en büyük fayda anılarını yazması olacaktır. Yazabilirse. Eli kalem tutuyorsa demedim. Gerçekleri yazabilirse."

Engin Ardıç'ın yazısının tamamını okumak için tıklayın.

Etiketler
Koalisyon Tansu Çiller Türkiye