Orhan Sümer: Milletin kör kuruşuna kadar göz diken bir iktidar var

CHP Adana Milletvekili Orhan Sümer, iktidar partisi yetkililerinin köylülerin kooperatifini saf dışı bırakarak taşımacılık işlerini kendileri ve yandaşlarına almaları konusunu Meclis'e taşıdı.

Orhan Sümer: Milletin kör kuruşuna kadar göz diken bir iktidar var

CHP Adana Milletvekili ve TBMM Kit Komisyonu üyesi Orhan Sümer, Adana Aladağ'da iktidar partisi yetkililerinin köylülerin kooperatifini saf dışı bırakarak taşımacılık işlerini kendileri ve yandaşlarına almaları konusunu Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıdı.

Orhan Sümer, “ Milletin kör kuruşuna kadar göz diken bir iktidar var.” Dedi.

SİYASİ BASKI HER YERDE

Orhan Sümer, “İktidar baskısının köylülerimizin üç kuruşuna kadar nasıl etki ettiğinin göstergesi ne yazık ki Adana Aladağ ilçemizde bir kez daha karşımıza çıkmıştır.

Aladağ'da maden işletmeleri bulunmaktadır. Bölgede yaşayan vatandaşlarımız kendi aralarında kurdukları kooperatifle maden işletmelerinde çalışan işçilerin servis taşıma işlerini yaparak geçimlerini sağlamaktadırlar.

AKP iktidarının Aladağ teşkilatı yetkilileri siyasi baskıyla, vatandaşların kurduğu kooperatifin ihale yoluyla aldığı taşımacılık işini iptal ettirmiş, ihaleyi kendisi ve yakınlarının almasını sağlamıştır” Dedi.

TÜM İHALELER YANDAŞA

Orhan Sümer, “Adana Aladağ'da onlarca vatandaşımızın el birliğiyle kurduğu kooperatif saf dışı edilmiştir. Aynı durum, bölgedeki diğer kurumların taşımacılık servis ihalesi için de geçerlidir. Yine, aynı siyasi baskı Aladağ Öğretmenevi ve Orman İşletmesinde yemek ihalesi için de kimseye bırakmadan siyasi baskıyla alınmıştır.” dedi.

ALADAĞ'DAKİ RANT ODAKLARININ TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Orhan Sümer, “ Vatandaşın ekmeğine, aşına kadar göz diken, kendinden başka kimseyi düşünmeyen, siyasi gücü sahibi çıkarları için kullanan kim varsa, bilsinler ki attıkları her adımın takipçisi olacağız. Vatandaşın nefes almasına dahi izin vermeyen siyasi gücü kullanan rant odakları kimse hepsinin takipçisi olacağız." Dedi

Etiketler
Adana Milletvekili Orhan Sümer