ABD Dışişleri'nden 'vize' açıklaması: Türkiye'ye özgü bir neden yok

Dış İşleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, ABD vizesine başvurmak isteyen Türk vatandaşlarına 1 yıl sonraya randevu verilmesine ilişkin olarak "Türkiye'ye özgü bir neden yok" dedi.

ABD Dışişleri'nden 'vize' açıklaması: Türkiye'ye özgü bir neden yok

ABD vizesine başvurmak isteyen Türk vatandaşlarının konsolosluklardan 1 yıl sonrasına randevu bulmasına ilişkin olarak ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price'dan açıklama geldi.

Habertürk'ün Associated Press'ten aktardığı habere göre, günlük basın toplantısında soruları yanıtlayan Price'a, "Türkiye'de vize randevuları için uzun süre bekleniyor. Ankara'da sadece acil durumlar için randevu alınabiliyor, İstanbul'da ise başvurular için bir yıldan uzun süre bekleniyor. Bunun özel bir sebebi var mı, Türk vatandaşları neden bu kadar uzun süre bekliyor?" sorusu yöneltildi.

Price ise şu yanıtı verdi;

"Ne yazık ki, bu dünya çapında karşılaştığımız bir zorluk. Bu öncelikle COVID kısıtlamalarına ve bu kısıtlamaların henüz yakın zamanda bazı yerlerde kaldırılmasıyla ilgili. Sizi temin ederim ki bunun Türkiye'ye özgü bir nedeni yok. Tüm dünyada olduğu gibi vize için uzun süre beklemenin sorun yarattığının farkındayız, bunu acele bir şekilde çözmek için çalışıyoruz. COVID öncesi döneme dönene kadar çalışmaları sürdüreceğiz"

Etiketler
Türkiye Vize