Antalya Muratpaşa Belediyesi Zabıta ekipleri, Muratpaşa Emniyet Müdürlüğü Suç Araştırma ve Önleme Büro Amirliği ve Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü ekipleri, atık kağıt toplayan işçilere yönelik sabah saatlerinde Bayındır Mahallesi'nde operasyon düzenledi.

Zaman zaman gerginliğin yaşandığı operasyonda kağıt atık ve hurda depoları basıldı. Yüzlerce el arabası ile atıkların biriktirildiği çuvallara el konuldu. Ayrıca cezai işlem uygulandı.

Yaklaşık 20 kamyon atık, belediyeye ait araçlarla taşındı.

KILIÇDAROĞLU ZİYARET ETMİŞTİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ekim ayında Ümraniye'de atık kağıt toplayarak geçimini sağlayan geri dönüşüm işçilerini ziyaret etmişti.

Kılıçdaroğlu, kağıt toplama işçilerine yönelik gözaltılar üzerinden iktidara sert tepki gösterdi. Twitter hesabından da videolu paylaşımda bulunan Kılıçdaroğlu, "Ey Saray İktidarı! Hırsız arsız arıyorsanız yanlış yere bakıyorsunuz. Kağıt toplayıcılarını rahat bırakın. Emeğe biraz saygınız olsun. Hiç vicdanınız yok mu sizin demeyeceğim; çünkü yok!" dedi.

Kılıçdaroğlu, kağıt toplama işçisini “Onlar sizi tahrik edebilirler, başka bir şey yapabilirler, mallarınıza el koyabilirler bir özel çatışma içine girmeyin" diye uyardı. 

İşçilerin sorunlarını dinleyen Kılıçdaroğlu, "Kemal kardeşiniz her şeyden önce garibanların yanındadır, alın teri dökenlerin yanındadır" ifadesini kullandı.