İstanbul Taksiciler Odası Başkanı Eyüp Aksu, hizmet kalitesinin ücretin iyileştirilmesiyle artacağını belirterek "Kimse toplu taşıma kullanmıyor. Çünkü taksi toplu taşımadan daha ucuz. Enflasyon, tefe, tüfe oranında biz çok eridik. Biz diyoruz ki, toplu taşımadan biraz yüksek olursa fiyatlar, taksimetre ücretleri Avrupa ülkeleri gibi iyileştirilirse, bizim de ekonomik anlamda işlerimiz iyi olur" dedi.

Aksu, geçen ay İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin yüzde 25 oranında zam teklifi yaptığını hatırlattı.

'UKOME'DE ORTAKLAŞA BİR KARAR ALINSIN'

"Tabii bizim araç fiyatları, demirbaş giderleri, yakıt fiyatları, işçilik ve parça fiyatları yüzde yüz oranında arttı" diyen Aksu, devamında "Biz de diyoruz ki, makul bir şekilde İstanbul'da yaşayanları da, taksici esnafını da düşünerek, taksici esnafının da gelir kaybını iyileştirmek şartıyla, UKOME'de ortaklaşa bir karar alınsın, her iki taraf da memnun olsun" ifadesini kullandı.

'TAKDİR KOMİSYONUN'

Aksu, zam taleplerini de şöyle açıkladı:

"Bizim talebimiz yaklaşık yüzde 60 oranında zam ama takdir komisyonun. 16 Ocak 2022 tarihinde Pazar günü, İstanbul Taksiciler Odamızın Genel Kurulu olacak. Şahsım ve ekibim tekrar adayız, Allah kısmet ederse esnafımız da kabul ederse, inşallah devam edeceğiz."