Koronavirüse 'aldatmaca' diyen eski CIA görevlisi koronavirüsten öldü

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin yaptığı bir açıklamada, virüs için 'aldatmaca' ifadesini ilk kullanlardan olan eski CIA görevlisi Robert David Steele, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

Koronavirüse 'aldatmaca' diyen eski CIA görevlisi koronavirüsten öldü

Eski CIA görevlisi ve komplo teorisyeni olan Robert David Steele, koronavirüse ilişkin yaptığı açıklamalarla dikkatleri üzerine çekmiş, Covid-19'un 'aldatmaca' olduğunu ilk söyleyenlerden biri olmuştu.

Aşı karşıtı Robert David Steele, QAnon destekçileri arasında olan ve komplo teorisinin yayılmasını sağlayanlardan biri olmuştu. Ancak Steele'in ağustos ayının başlarında koronavirüs nedeniyle hastaneye kaldırıldığı ifade edildi. Kovid-19'un aldatmaca olduğunu söyleyen ilk kişi olduğunu öne süren Steele, kısa süre içinde koronavirüse yenik düştü.

Robert David Steele, 17 Ağustos Salı günü yaptığı paylaşımda, "Bugün Covid dedikleri şey için test yaptırdım, pozitif çıkmasına rağmen aşı yaptırmayacağım ama sonuçta ciğerlerim çalışmıyor." ifadelerini kullanmıştı.

Eski CIA görevlisi, solunum cihazına bağlı görüntüsünü nota da eklemişti. Steele'in aynı zamanda tanınmış bir komplo teorisyeni olan arkadaşı Mark Tassi, bir Instagram videosu ile Steele'in ölümünü doğruladı.

Etiketler
Salgın