'Yöneticilerini gözetleyen parti' iddiası: 'Genel başkan yardımcılarının odalarına gizli kameralı saatler asılmış'

Karar yazarı Akif Beki, Türkiye'de göçmen düşmanlığıyla öne çıkan partide yöneticilerin, odalarına asılan gizli kameralı saatler vasıtasıyla gözetlendiği iddiasını aktardı.

'Yöneticilerini gözetleyen parti' iddiası: 'Genel başkan yardımcılarının odalarına gizli kameralı saatler asılmış'

Karar gazetesi yazarı Akif Beki, Türkiye’nin göçmen düşmanı aşırı sağ partisi olmaya oynayan bir partide tuhaf işler döndüğünü, parti yönetiminin istifalarla sarsılmasının arkasında bu tuhaflıkların yattığı iddiasını aktardı.

“Güya genel başkan yardımcılarının odalarına, gizli kameralı duvar saatleri asılmış, gözetleniyorlarmış. Bu istihbaratçılık merakı da güven krizine yol açmış. Bazı yöneticilerin, ‘gördüğü lüzum üzerine’ ayrılmaları bundanmış. Gözetlendiklerini fark edip duyulan güvensizlikten rahatsız olmuşlar” diyen Beki, şöyle devam etti:

“Doğruysa, görülmemiş bir skandal... Siyaset kulislerinde kulaktan kulağa konuşuluyor. İlgililerin kulağına gitmemiş olamaz. Fakat kimse de bugüne kadar çıkıp yalanlamadı. Doğrulayan, ifşa eden de çıkmadı. Kimse ağzını açmıyor. Sanki sessizlik yemini edilmiş. Aslı astarı var mıdır, varsa hangi parti bu, yönetici odalarına gizli kamera koyan kim? Bilgisi, duyumu olanlar açıklarsa hep birlikte aydınlanırız. Kulağı delik, pek çok sırra vakıf, tarife uyan bir parti genel başkanından açıklama gelirse o da kabulüm.”

Etiketler
Akif Beki Sıla Türkiye