Kılıçdaroğlu'ndan Bahçeli'ye 'kimin tarafındasın?' yanıtı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bugünkü grup toplantısında HDP kapatma davası konusunda "Kılıçdaroğlu kimin yanındadır, kimin tarafındadır? Bölücülüğü, terörü mü destekliyor?" demişti.

Kılıçdaroğlu'ndan Bahçeli'ye 'kimin tarafındasın?' yanıtı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bugünkü grup toplantısında HDP kapatma davası konusunda "Kılıçdaroğlu kimin yanındadır, kimin tarafındadır? Bölücülüğü, terörü mü destekliyor?" demişti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bu sözlere grup toplantısında yanıt verdi.

Kılıçdaroğlu'nun konuyla ilgili sözleri şöyle oldu:

Bahçeli'ye çoğu zaman cevap vermeyi doğru bulmam. Bugün bir şey söylemiş. 'Kılıçdaroğlu elini vicdanına koyup söylesin, kimin yanındadır? Bölücülüğü mü destekliyor yoksa Türkiye'nin yanında mı yer alıyor' diye sormuş. Önemli bir soru. Ben ve arkadaşlarım ve bütün dostlarımız Türkiye'nin birliğinden ve bütünlüğünden yanayız. Tank-Palet Fabrikasını Katar Ordusuna peşkeş çekilirken itiraz eden kişileriz, sen ise alkışlayan kişiydin. Şimdi söyle, vatanın birliği ve bütünlüğünden kim yana? Şanlı ordumuzdan kim yana? Biz, kendi vatan topraklarını ve o topraklarda yatan Süleyman Şah Türbesi'ni kaçıranlardan, toprağı düşmana teslim edenlerden yana değiliz.

Allah'ın taktiri ile iktidar olduğumuz zaman bir hafta içinde o türbeyi de bayrağı da vatan toprağına götüreceğiz. Peki sen ne yaptın? Kaçanları alkışladın, onların yanında yer aldın. Söyle bakalım kim milliyetçi, kim ülkücü?

Bizim dostlarımız, devleti yöneten bir kişinin mal varlığı dolayısıyla tehdit edilmesini içimize sindiremeyiz. Devletin en tepesindeki kişi mal varlığı dolayısıyla tehdit ediliyor ve sesini çıkarmıyorsa o kişi artık Türkiye Cumhuriyeti Devleti için bir milli güvenlik sorunudur. Sen o sorunun yanındasın. Biz ve dostlarımız adaletten yanayız. Bir esnafın, bir garibanın derdini dinledin mi sayın Bahçeli? Biz eli yağlı olan tornacı ustasının, "Elini uzat kardeşim, senin elini sıkmak benim için onurdur" diyen bir gelenekten geliyoruz. Biz, bizim gibiler ve dostlarımız bu coğrafyada kimsenin yatağa aç girmemesini savunuyoruz.

Beslemelere alkış tutanlar, bayrağı indirip kaçanlar, Türkiye'nin bağımsızlığından, özgürlüğünden söz edemezler. O kavgayı biz veririz. Çünkü biz Cumhuriyet Halk Partisi'yiz.

Sayın Bahçeli hiç merak etmedin mi ne kadar yabancı uyuşturucu kaçakçısı varsa bunlara Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı verildi. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığının saygınlığını koruyan benim, bunu yok etmek isteyenlerin yanında duran sensin.

Dönüp bana soracaksın, hadi canım hadi geçeceksin bunları.

Etiketler
Devlet Bahçeli HDP