Emine Erdoğan, çakma ödül ile gündeme gelen AKP'li belediye başkanına ödül verdi

Geçen yıl 106 bin 200 lira ödediği ve Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü’nden (UNESCO) aldığını iddia ettiği ‘çakma’ ödül ile gündeme gelen AKP'li Osmangazi Belediye Başkanı Dündar'a, Emine Erdoğan ödül vermiş.

Emine Erdoğan, çakma ödül ile gündeme gelen AKP'li belediye başkanına ödül verdi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından Saray'ın Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde Vakıflar Haftası kapsamında düzenlenen 'Merhametin Dili Kuş Dili Vakıf Haftası Toplantısı’nda AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, ‘2021 Vakıf İyilik Ödülleri’ni verdi.

ÇAKMA ÖDÜL İLE GÜNDEME GELEN BELEDİYE BAŞKANINA ÖDÜL

"Gurabahane-i Laklakan’ın yaşatılması, restorasyonu ve yeniden kullanıma açılması çalışmaları" sebebiyle Bursa Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'a 'Vakıf İnsan Ödülü' verildi.

AKP’li Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, geçen yıl 106 bin 200 TL ödediği ve Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü’nden (UNESCO) aldığını iddia ettiği ‘çakma’ ödül ile gündeme gelmişti.

BirGün'ün gündeme getirdiği olayda, Bursa'daki belediye, ödülün tanıtımı için Ankara'da reklam panoları kiralamış ve binlerce lira ödeyerek televizyon kanalına olmayan ödülün haberini yaptırmıştı.

Etiketler
UNESCO Birleşmiş Milletler Emine Erdoğan