Ekrem İmamoğlu: Emine Erdoğan eşime mektup yazdı ve dedi ki...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, KRT TV'de Salı akşamları ekrana gelen 'Şimdiki Zaman'da gündeme dair çarpıcı açıklamalar yaptı. İmamoğlu, Emine Erdoğan'ın Dilek İmamoğlu'na yazdığı mektubu da ilk kez açıkladı.

GERÇEK GÜNDEM - İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, KRT TV'de Salı akşamları ekrana gelen 'Şimdiki Zaman'da gündeme dair çarpıcı açıklamalar yaptı. İmamoğlu, Emine Erdoğan'ın Dilek İmamoğlu'na yazdığı mektubu da ilk kez açıkladı.

KRT TV'de Gürkan Hacır'ın sunduğu Şimdiki Zaman programında gazeteciler Uğur Dündar, İsmail Saymaz, Barış Yarkadaş ve Elfin Tataroğlu bu hafta İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu ağırladı.

8 MART MESAJI

8 Mart'ta Meral Akşener ile birlikte Pervin Buldan'ı etiketleyerek attığı mesajla ilgili ilk kez konuşan İmamoğlu, "Memleketi ayrıştırma süreçleri üzerinden yöneten bir akıl toplumu bu hale getirdi. Ben 8 Mart'ta toplumdaki kadın duruşu üzerinden birleştirici bir mesaj atmak dışında hiçbir şey düşünmedim." dedi.

EMİNE ERDOĞAN EŞİME MEKTUP YAZDI

İmamoğlu "Sayın Emine Erdoğan'ı da eşimle beraber davet ettik. Davet ettiğimiz birçok isim var, çok kıymetli Selvi Kılıçdaroğlu'nu da davet ettik. Siyasi görevi olan kişilerin eşlerini de davet ettik. Sayın Emine Erdoğan da çok kıymetli ve çok özel bir mektup yazdı eşime." dedi.

Program konuklarının mektubun içeriğini merak etmesi üzerine "Çok özel bir davet olduğunu, çok teşekkür ettiğini, işi olduğunu ancak kadınla ilgili mücadelemizin her zaman ortak mücadelemiz olduğunu anlatan uzun bir mektup yazdı." dedi.

Bir oranda tepki beklediğini söyleyen İmamoğlu "Bunun üzerinde tepinmeyi doğru bulmuyorum, bunun üzerinden koparılan kıyameti düşünebiliyor musunuz?" diyerek sözlerini noktaladı.

Etiketler
Ekrem İmamoğlu KRT TV Emine Erdoğan