CHP Adana Milletvekili Sümer: 'Asıl reform iktidarın değişmesi'

CHP Adana Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Üyesi Orhan Sümer, Erdoğan'ın açıkladığı reform paketine ilişkin açıklamalarda bulundu.

CHP Adana Milletvekili Sümer: 'Asıl reform iktidarın değişmesi'

CHP Adana Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Üyesi Orhan Sümer, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı reform paketine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Sümer, Türkiye’nin ekonomik anlamda çok kötü bir dönem yaşadığı söylendiğinde “Dünya bizi kıskanıyor” diyenlerin Ekonomik Reform Paketi açıkladığına dikkat çekti.

Sümer, “Ekonomi öyle içinden çıkılmaz bir hal aldı ki artık sokakta kiminle karşılaşsanız evine temel gıda ürünlerini alamadığını anlatıyor. Milleti açılıkla mücadele eder hale getiren bir anlayış var. Şimdi yeni ekonomi politikaları belirliyoruz açıklamaları artık vatandaşa gerçekçi gelmiyor” ifadelerini kullandı.

''Daha da kötüleşeceğini açıkca göstermektedir''

“Artık işsizlik öyle bir raddeye geldi ki vatandaşlarımız iş olsun da ne olursa olsun diyorlar'' diyen Sümer, ''Adana’da Adalet Bakanlığının açtığı 51 kişilik temizlik personeli ilanına tam 9 Bin 598 kişinin başvurduğu ortaya çıktı. Başvurulardan bine yakını lisans ve yüksek lisans mezunu. Bu durum ortaya koyuyor ki ülkede büyük bir kriz var. Bu kriz aynı sistemle devam edilirse çözülebilecek değil daha da kötüleşeceğini açıkça göstermektedir'' sözlerini sarf etti.

''En iyi reform iktidarın değişmesidir''

CHP’li Sümer, “Türkiye’nin bırakın yatırım çekmeyi, yabancı yatırımcıların zarar ederek yatırımlarını ülkemizden çıkardığı bir duruma geldiğini” belirterek, “İşsizlik had safhaya çıktı. Enflasyon mücadele edilebilir çizgiyi çoktan geçti. Reform yapıyoruz diyerek faizleri arttırarak ekonomi düzelmeyecektir. Halka yansıyacak, vatandaşa nefes aldıracak en iyi reform iktidarın değişmesidir” ifadelerini kullandı.

Etiketler
Adana Milletvekili TBMM Orhan Sümer