Kriz büyüyor: Cumhuriyet gazetesinde bir istifa daha!

Cumhuriyet gazetesinde Aykut Küçükkaya ile yolların ayrılmasının ardından gelen istifa haberlerine bugün bir yenisi daha eklendi.

Kriz büyüyor: Cumhuriyet gazetesinde bir istifa daha!

Cumhuriyet gazetesinde istifa haberlerinin ardı arkası kesilmiyor.

Genel Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya'nın görevden alınmasıyla birlikte peş peşe istifaların yaşandığı gazeteden bugün bir istifa haberi daha geldi.

Cumhuriyet’in başarılı yargı muhabiri Seyhan Avşar, twitter hesabından yaptığı açıklama ile gazeteye veda ettiğini duyurdu.

Veda mesajında “Aykut Küçükkaya ve ayrılan diğer arkadaşlarım olmadan yoluma devam etmem mümkün değil” ifadelerine yer veren Avşar, Cumhuriyet Vakfı Başkanı Alev Coşkun’a da göndermede bulundu.

DEVAM ETMEM MÜMKÜN DEĞİL

İşte Seyhan Avşar’ın veda mesajı;

Bir yaz günü büyük bir heyecanla kapısından girdiğim Cumhuriyet’e 6 yıl sonra soğuk bir kış günü heybemde bolca dava ile veda ediyorum.

Çalışmaya başladığım ilk günden bugüne beni destekleyen, iyi bir insan olmadan iyi bir muhabir olunamayacağını her daim öğütleyen Aykut Küçükkaya ve ayrılan diğer arkadaşlarım olmadan yoluma devam etmem mümkün değil.

Gazetem adına ise gerçekten üzgünüm. Cumhuriyetin editoryal bağımsızlığı bir vakıf başkanının iki dudağının arasında olmamalı. Şimdiye kadar muhabiri olarak bu duruma karşı boyun eğmedim, bundan sonra da bir okuru olarak yanlış bulduklarımı söylemeye devam edeceğim.

Hoşça kal Cumhuriyet. İsmini ve içeriğini yıpratmalarına izin verme.

Etiketler
Cumhuriyet Gazetesi