Erkan Petekkaya, Cannes'da kapkaça uğradı: Hırsıza 100 euro verdim, kabul etmeyince polise teslim ettim

75. Cannes Film Festivali’nde telefonu çalınan Erkan Petekkaya, hırsızı kovalayıp polise teslim etti. Petekkaya, "Bu kadar hızlı koşabildiğimi bilmiyordum" diye konuştu.

Erkan Petekkaya, Cannes'da kapkaça uğradı: Hırsıza 100 euro verdim, kabul etmeyince polise teslim ettim

Oyuncu Erkan Petekkaya, başrolünde yer aldığı "Her Şeye Rağmen" filminin 75. Cannes Film Festivali’nde gerçekleştirdiği dünya prömiyerinin ertesi günü kapkaççının saldırısına uğradı.

Habertürk'ün haberine göre, Petekkaya, restoranda bir süre daha oturduktan sonra oteline dönmek için festival alanından taksi durağına doğru yürürken telefonu çaldı. Petekkaya, telefonda konuşurken yürümeye devam etti. O esnada bir kapkaççı, elinden telefonu alarak koşmaya başladı. Petekkaya, yaklaşık 300 metrelik bir kovalamacadan sonra hırsızı yakaladı.

Petekkaya, olay sonrası yaptığı açıklamada, "İnsanların arasından zigzag yaparak hırsızı kovaladım. Bu kadar hızlı koşabildiğimi bilmiyordum. Hırsız genç bir çocuk olmasına rağmen yakaladım. 'Paraya ihtiyacın varsa ben sana vereceğim' diyerek 50 euro uzatıp telefonumu istedim. Kabul etmeyince bir 50 euro daha uzatıp 'Al bu paraları benim telefonumu ver' dedim. Paraları almasına rağmen telefonumu vermeyince, devriye gezen polislere götürdüm" dedi.

'POLİSLER TELEFONUN BANA AİT OLMADIĞINI DÜŞÜNDÜ'

Petekkaya sözlerine şöyle devam etti:

"Polisler önce bana telefonun bana ait olmadığını düşündü. Ben de telefonu kapatıp açtım ve foto galerideki fotoğraflarımı gösterdim. Bunun üzerine telefonumu bana verdiler. Daha sonra hırsızın cebinde iki tane 50 euro olduğunu söyleyip onları da istedim. Cebini aradılar ve iki tane 50 euro buldular. Paraları da iade ettiler."

Etiketler
Cannes Euro Erkan Petekkaya Ordu