Yarın başlıyor: İşte gün gün Can Yücel Kültür Sanat Festivali programı

“Can Yücel Kültür Sanat Festivali", yarın başlıyor. 5 Haziran'da sona erecek olan festivalin programı belli oldu.

Yarın başlıyor: İşte gün gün Can Yücel Kültür Sanat Festivali programı

Datça Kültür Sanat Dayanışması’nın (DKSD) öncülüğünde Datça Belediyesi, Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Datça Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü (DADADOSK) iş birliği ile 2018 ve 2019 yıllarında gerçekleştirilen “Can Yücel Kültür Sanat Festivali", bu yıl 2-3-4-5 Haziran tarihlerinde düzenlenecek. Pandemi nedeniyle iki yıldır yapılamayan festival, bu yıl da geçmiş yıllardaki dayanışma ruhuyla kültür ve sanat hayatına değer kazandırma hedefiyle yola çıktı.

‘İmece’ anlayışı ile düzenlenecek festivalde tüm etkinlikler halka ücretsiz olacak. Datçalılar festivale davetli gelen müzisyenlerin, ressamların, şairlerin, edebiyatçıların dinleti, söyleşi ve sergilerinde kültür sanat dünyalarını zenginleştirirken, diğer yandan Datça’da yaşayan sanatçıların performanslarına da tanıklık edecek. Festivalin son gününde, önceki festivallerde olduğu gibi Hızırşah Piknik Alanı’nda çocuk etkinlikleri ve konserler düzenlenecek.

Bu yılki festivalin amaçları şu şekilde belirtildi: “Kültürel erozyona karşı durmak, Can Yücel’i ve temsil ettiği değerleri yaşatmak, sahip çıkmak, bilinir ve görünür kılmak, şiirini ve sanatını topluma ve gelecek kuşaklara aktarmak. Yöresel, ulusal ve uluslararası sanatçıları ve eserlerini izleyiciyi ile buluşturmak, kültürel ve sanatsal değerlerimizi görünür kılmak, geliştirilmesine destek vermek. Sanata ve sanatçıya destek olmak. Genç sanatçıları teşvik etmek. Çağdaş bir kent kültürünün oluşumuna ve gelişimine katkı sağlamak. Toplumsal birlikteliği, dostluğu, kardeşliği pekiştirmek.”

4 gün sürecek olan festivalin programı belli oldu.

Yarın başlıyor: İşte gün gün Can Yücel Kültür Sanat Festivali programı - Resim : 1

Yarın başlıyor: İşte gün gün Can Yücel Kültür Sanat Festivali programı - Resim : 2

Etiketler
Can Yücel