Nâzım Hikmet, ölümsüzlüğünün 59. yılında anılacak

Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı, usta şairin ölümsüzlüğünün 59. yılında başta İstanbul olmak üzere ülkenin farklı şehirlerinde anma etkinliği düzenleyecek.

Nâzım Hikmet, ölümsüzlüğünün 59. yılında anılacak

Evrensel değerimiz Nâzım Hikmet sonsuzluğa gidişinin 59. yılında şiirlerle, şarkılarla, söyleşilerle anılıyor.

Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı, Beşiktaş Belediyesi iş birliğiyle 3 Haziran 2022 günü, saat 13.00’de Beşiktaş Akatlar Sanatçılar Parkı Nâzım Hikmet Anıtı’nda çiçekler, şiirler ve şarkılarla anacak.

Programda; Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi, tiyatrocu Altan Gördüm Nâzım Hikmet şiirleri söyleyecek, Mazlum Çimen şarkılarıyla yer alıyor.

Nâzım Hikmet, ölümsüzlüğünün 59. yılında anılacak - Resim : 1

DİKİLİ'DE DE ANMA ETKİNLİĞİ

Dikili Belediye ve Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı ortak etkinliği 3 Haziran saat 19:00’da ‘Çocukların Barışı’ sergisiyle başlayacak. Vakıf Danışma Kurulu Üyesi, araştırmacı gazeteci Barış Terkoğlu ‘Nâzım Hikmet’in Vatandaşlık Hakkı’ adlı söyleşisiyle etkinlikte konuşmacı olacak.

Nebil Özgentürk ve Bir Yudum İnsan ekibinin hazırladığı ‘Nâzım Hikmet 120 Yaşında, Nâzım Hikmet Vakfı 30 Yaşında’ belgesel gösteriminin ardından Serenad Bağcan anmada Nâzım Hikmet şarkıları seslendirecek.

Nâzım Hikmet, ölümsüzlüğünün 59. yılında anılacak - Resim : 2

ATAŞEHİR VE SARIYER'DE ANMA

İstanbul’da Ataşehir Belediyesi’nin düzenlediği Yönetim Kurulu üyemiz Cevap Çapan’ın onur konuğu olduğu 4. Uluslararası Nâzım Hikmet Şiir Günleri, Cemal Reşit Rey ‘de yapılacak gala ile başlayacak. Anmada Vakıf Genel Sekteri şair Turgay Fişekçi de yer alacak.

Aynı gün akşamı Sarıyer Belediyesi 9. Sarıyer Edebiyat Günleri’nde saat 19:00’da Vakıf Başkan Vekili Özcan Arca ‘Sonsuza Dek Nâzım Hikmet’ adlı söyleşiyle yer alacak.

ÖĞRENCİLERE BURS

Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı, Nâzım Hikmet’in 120. Doğum yılında 2022 Eylül ayında başlatacağı bir burs projesiyle Nâzım Hikmet üzerine çalışma yapacak yüksek lisans öğrencilerine destek olacak. Burs Yönergesi ve koşulları Temmuz ayında Vakıf web sitesinden ilan edilecek.

Etiketler
İstanbul