Cannes'da Altın Palmiye ödülü Ruben Östlund'un 'Hüzün Üçgeni'ne

İsveçli yönetmen Ruben Östlund'un filmi "Hüzün Üçgeni" 75. Cannes Film Festivali'nde "Altın Palmiye"nin sahibi oldu.

Cannes'da Altın Palmiye ödülü Ruben Östlund'un 'Hüzün Üçgeni'ne

İsveçli yönetmen Ruben Östlund'un filmi "Hüzün Üçgeni" (Triangle of Sadness), 75. Cannes Film Festivali'nde "Altın Palmiye"yi kazandı.

TRT Genel Müdürü Prof. Dr. Mehmet Zahid Sobacı, Twitter adresi üzerinden Cannes'ın en büyük ödülünü alan film ekibini kutladı.

Film endüstrisinin en prestijli etkinliklerinden biri olan festivalde dünya prömiyerini gerçekleştiren film, gösterim sonrasında izleyiciler tarafından dakikalarca ayakta alkışlanmıştı.

Önceki filmlerinde olduğu gibi bu filminde de insan doğasını hicveden Östlund, filmdeki kara komedi dünyasını üst orta sınıf ve üst sınıfların yaşadığı absürt durumlar üzerine kuruyor.

Türkiye, İsveç, Fransa, ABD, İngiltere, İsviçre, Yunanistan ortak yapımı "Hüzün Üçgeni", modellik yapan genç çift Carl ve Yaya'nın milyarder yolcuların bulunduğu süper lüks bir gemiyle çıktığı gezide başından geçenleri anlatıyor. Bir fırtına sonrasında Carl ve Yaya, bir grup milyarder ve geminin temizlikçilerinden biriyle birlikte ıssız bir adada mahsur kalır. "Hüzün Üçgeni", hiyerarşinin aniden alt üst olduğu, rollerin ve sınıfların tersine döndüğü bir hiciv filmi.

Etiketler
Cannes Altın Palmiye Altın Film