Gökhan Yüksel’den Burak Bora Anadolu Lisesi öğrencilerinin kan bağışı kampanyasına destek

Burak Bora Anadolu Lisesi öğrencileri sosyal sorumluluk projesi kapsamında her yıl düzenledikleri kan ve kök hücre bağışı kampanyasının bu yıl 8’incisini düzenledi.

Gökhan Yüksel’den Burak Bora Anadolu Lisesi öğrencilerinin kan bağışı kampanyasına destek

Türk Kızılay ile işbirliği içinde yürütülen kampanya kapsamında öğrencilerden toplumsal farkındalık kavramına bir kez daha dikkat çektiler.

Öğrencilerin örnek davranış göstererek her yıl geleneksel olarak düzenlediği kan bağışı kampanyasına; Kartal Kaymakamı Abdullah Demir, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel ve ilçe protokolü katıldı.

Öğrenciler ile bir araya gelen Kartal Kaymakamı Abdullah Demir, “Burak Bora Anadolu Lisesi’nde 8’incisi düzenlenen kan bağışı kampanyasında bizler ilçenin yöneticileri olarak gençlerimize destek vermek için buradayız. Tüm ilçe sakinlerimizi de buraya bekliyoruz. Çocuklarımızı yalnız bırakmayın.” dedi.

Başkan Gökhan Yüksel’den kan bağışına destek çağrısı

Burak Bora Anadolu Lisesi öğrencilerinin yoğun ilgisiyle karşılanan Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, kan bağışı kampanyasına destek olan öğrencileri bu örnek davranışlarından dolayı kutladı.

Kartallı vatandaşları kan bağışı kampanyasına destek olmak için davet eden Başkan Gökhan Yüksel, “Burak Bora Anadolu Lisemizin Türk Kızılayı ile beraber bu yıl 8'incisini düzenledikleri kan bağışı kampanyasında hep beraber gençlerimizin yanındayız. Okul yönetimini ve genç kardeşlerimi birçok insana örnek teşkil edecek duyarlılıklarından ötürü kutluyorum.

Ülkemizde kan ihtiyacı konusunda dikkate alınması gereken derecede eksiklik var.Önemli bir sağlık sorunu olmayan, yapılan muayenede sağlığı uygun olduğu tespit edilen tüm duyarlı vatandaşlarımızı kampanyaya destek olmaya davet ediyorum.” dedi.

Etiketler
Kan bağışı Lise Öğrenci