Tarım Bakanlığı'ndan 'mayın' açıklaması: Balıkçılara gece yasağı!

İstanbul Boğazı girişinde bulunan eski tip bir mayının etkisiz hale getirilmesi sonrası, Tarım ve Orman Bakanlığı, Bulgaristan-Kefken arasındaki Karadeniz sularında geceleyin her türlü balıkçılık faaliyetlerinin durdurulduğunu açıkladı.

Tarım Bakanlığı'ndan 'mayın' açıklaması: Balıkçılara gece yasağı!

İstanbul Boğazı girişinde bulunan eski tip bir mayının etkisiz hale getirilmesi sonrası, Tarım ve Orman Bakanlığı, Bulgaristan-Kefken arasındaki Karadeniz sularında geceleyin her türlü balıkçılık faaliyetlerinin ikinci bir duyuruya kadar durdurulduğunu açıkladı.

Rusya-Ukrayna arasında yaşanan savaş sırasında bağlı oldukları yerden koparak sürüklenen mayınlardan bir tanesi bugün Boğaz’da görülerek etkisiz hale getirildi. Bunun üzerine Tarım ve Orman Bakanlığı da açıklama yaparak geceleyin balık avının yasaklandığını bildirdi. Bakanlığın açıklaması şöyle:

“Balıkçılarımızın ve halkımızın can ve mal güvenliği için bugünden itibaren (26 Mart 2022) ikinci bir duyuruya kadar, Bulgaristan-Kefken arasındaki Karadeniz sularında, gün batımından gün doğumuna süresince, küçük teknelerle yapılan olta avcılığı da dahil olmak üzere her türlü balık avcılığı durdurulmuştur.”

Etiketler
Tarım Bakanlığı Karadeniz İstanbul İstanbul Boğazı