Ankara’da Türkeş anmasına saldırı: 'MHP’liler saldırdı, polis saldırıya izin verdi'

MHP Ankara İl Başkanı Turgay Baştuğ'un hedef gösterdiği Alparslan Türkeş Vakfı'nın düzenlediği Türkeş anmasına saldırı düzenlendi. Saldırının MHP’liler tarafından yapıldığı ve salon dışında bekleyen polisin saldırıya izin verdiği öne sürüldü.

GERÇEK GÜNDEM / Alparslan Türkeş Vakfı'nın Ankara'da Türkeş’i anmak için düzenlediği etkinliğin gerçekleştiği sırada, içeridekilerin iddiasına göre MHP üyesi olduğu söylenen ülkücü bir grup salona girerek konuşmacılara ve salonda bulunanlara saldırdı.

Etkinliği MHP Ankara İl Başkanı Turgay Baştuğ hedef gösterdi. Baştuğ, yaptığı paylaşımlarda etkinlikte konuşmacı olanların Türkeş’i anamayacağını, etkinlikte konuşmacı olan eski MHP Milletvekili Ali Uzunırmak’ın İYİ Parti’ye geçmesini de sebep olarak gösterdi.

Baştuğ, son paylaşımında, "Ülkücüler mukaddesatımızı ayaklar altına alanların; partimize, Başbuğumuz Alparslan Türkeş'e, Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli'ye ihanet edenlerin Başbuğumuz Alparslan Türkeş'i anmasını asla kabul etmez, ilelebet de etmeyecektir” dedi.

'POLİS SALDIRIYA İZİN VERDİ' İDDİASI

Etkinlikte bulunan insanların söylediğine göre; Yenimahalle Belediyesi’ne ait binada gerçekleşen etkinlik için polis kapı önünde bekliyordu. Etkinliği düzenleyenler, saldırganların polisin engellememesi sonucu içeri girdiğini belirtti.

ANKARA İL BAŞKANI ABDULLAH YÜKSEL: ÜLKÜCÜLER DİMDİK AYAKTA

Ülkü Ocakları Ankara İl Başkanı Abdullah Yüksel, yaptığı açıklamada "Dün Başbuğumuza ihanet edip bugün Milliyetçi-Ülkücü harekete saldırmayı meslek edinenler şunu iyi bilsin ki ülkücüler dimdik ayakta ve hepsinin hesabını bir bir sormaya devam ediyor. Rahat uyu başbuğum" ifadelerini kullandı.

Ankara’da Türkeş anmasına saldırı: 'MHP’liler saldırdı, polis saldırıya izin verdi' - Resim : 1

Etiketler
Alparslan Türkeş MHP Ankara Polis