CHP'nin mitingi gündemden düşmedi: MHP'li vekil yalanda ısrar ediyor

CHP'nin mitinginde "Her yer Kandil her yer direniş" sloganının atılmadığı ortaya çıkmasına rağmen MHP'li Vahapoğlu, konuya tepki göstermeyen CHP'lilere tepki gösterdi!

CHP'nin mitingi gündemden düşmedi: MHP'li vekil yalanda ısrar ediyor

CHP, Cumartesi günü İstanbul Maltepe’de büyük bir mitinge imza attı.

Parti lideri Kemal Kılıçdaroğlu, sahnede olduğu sırada, mitinge katılan vatandaşlar Gezi direnişiyle özdeşleşen “Her yer Taksim her yer direniş” sloganını attı.

Miting devam ederken, AKP’ye yakın sosyal medya hesapları üzerinden mitingde “Her yer Kandil her yer direniş” sloganının atıldığı ileri sürüldü.

YALAN YATSIYI GÖRMEDİ

AKP’li trollerin dolaşıma soktuğu yalana, Cumhur İttifakı ortaklarından destek geldi. Ancak, günün sonunda yapılan incelemelerde mitingde Kandil’le ilgili bir slogan atılmadığı ortaya çıktı.

MHP’Lİ VEKİLDEN BİLE BİLE YALANA DESTEK

Konunun yalan olduğu Cumartesi günü ortaya çıkmasına rağmen MHP Bursa Milletvekili Hidayet Vahapoğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla konuyu yeniden gündeme taşıdı.

MHP’li Vahapoğlu, şu ifadeleri kullandı:

“CHP’nin Maltepe mitinginde atılan; ‘her yer kandil her yer direniş’ sloganına karşı net bir tavır koyamayan ve sessizliği tercih eden CHP ve ortaklarını aziz Milletimiz sandığa- tarihin siyaset çöplüğüne gömecektir.”

CHP'nin mitingi gündemden düşmedi: MHP'li vekil yalanda ısrar ediyor - Resim : 1

Etiketler
Kandil Miting