AKP'li vekil Enes Kara'nın ölümüne gelen tepkileri 'dış' güçlere bağladı: 'Dış güçlerin ülkemizdeki oyunu'

AKP Amasya Milletvekili Mustafa Levent Karahocagil, üniversite öğrencisi Enes Kara’nın intiharıyla gündeme gelen cemaat yurtlarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

AKP'li vekil Enes Kara'nın ölümüne gelen tepkileri 'dış' güçlere bağladı: 'Dış güçlerin ülkemizdeki oyunu'

Elazığ'da Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi 2. Sınıf öğrencisi Enes Kara, kaldığı cemaat evindeki baskılar sonrası hayatına son verdi. Kara'nın ölümü sonrası tarikat ve cemaatlerin kapatılması talebi bir kez daha gündeme gelirken; iktidar cephesi, tarikat ve cemaatleri aklama çabalarına devam ediyor.

AKP CEMAATLERİ AKLAMA PEŞİNDE

AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan'ın tepki çeken 'Öğrencilerin hür iradeleri ile kurduğu ev' açıklaması sonrası, AKP Amasya Milletvekili Mustafa Levent Karahocagil de cemaatleri aklayan bir açıklama yaptı.

''DIŞ GÜÇLERİN OYUNU''

Gelen tepkileri dış güçlere bağlayan Karahocagil, ''Gerçekten böyle baskılar doğru değil. Yani kabul etmemiz mümkün değil. Tabii bunu cemaatlere mal etmek de doğru değil. Cemaatlerden bir tane oluyorsa diğer türlü ailelerden onlarca oluyor. Kumar oynayan, içkici bir aileden onlarca oluyor. Onlar hiç gündeme gelmiyor ama burada Enes Kara üzerinden cemaatlere, Müslümanlara vurma gayreti içerisinde. Tek amaç, ‘Müslümanlara nasıl vururuz’un hesabı. Biz, bunu, gençlerimize ‘Dış güçler’ deyince de biraz zorlarına gidiyor ama bu bir gerçek. Dış güçlerin ülkemiz içindeki oyunları'' ifadelerini kullandı.

Etiketler
Amasya Milletvekili Öğrenci Üniversite