Erzurumlu yurttaş CHP'li İlgezdi'ye böyle dert yandı: 'Allah'ınızı severseniz yetişin imdadımıza'

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi başkanlığındaki heyet, Erzurum'da esnafı ziyaret etti. Erzurumlu esnaf ve çiftçilerle görüşen İlgezdi, vatandaşın sorunlarını dinledi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi başkanlığındaki heyet, Erzurum'da esnafı ziyaret etti.

Erzurumlu esnaf ve çiftçilerle görüşen İlgezdi, vatandaşın sorunlarını dinledi.

"YETİŞİN İMDADIMIZA" DEDİ

Erzurum'un merkez ilçesi Yakutiye'deki Cumhuriyet Caddesi üzerinde bir kadın, İlgezdi'ye "yetişin imdadımıza" diye seslendi. Kadın, İlgezdi'ye hayat pahalılığından sitem ederken, "Hiç iyi değiliz, mahvolduk, gittik pahalılıkla. Çoluk çocuk meyve istiyor, alamıyoruz. Çocuklarımızın işi yok, memleketimizde fabrika yok. Gençlerimiz perişan, kiralar almış başını gidiyor. Bizim imdadımıza yetişin, kurban olayım. Her gün kalkıyoruz, bir yolsuzlukla karşılaşıyoruz" dedi.

“EŞİM 47 YILLIK ÖĞRETMEN, EMEKLİ OLDU, BİR ŞEYE GÜCÜMÜZ YETMİYOR”

Evine meyve alamadığını söyleyen Erzurumlu kadın, "15 TL bir kilo meyve. Çocuklarımız meyve diye ağlıyorlar, alamıyoruz. Etmeyin, eylemeyin. Siz kendiniz nasıl güzel yaşıyorsanız, bizim de hakkımız var yaşamaya. Eşim 47 yıllık öğretmen, emekli oldu, bir şeye gücümüz yetmiyor. Allah'ınızı severseniz yetişin imdadımıza. Çekemiyoruz daha, bittik, tükendik" diye dert yandı.

“KANAL İSTANBUL'U NE YAPACAĞIM, ERZURUM'A, VAN'A, AĞRI'YA FABRİKA YAPSIN"

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün izinden gidildiği takdirde her şeyin normal seyredeceğini ifade eden kadın, "Vatan bizim, toprak bizim. Millet vatanı satma meraklısı. Kanal İstanbul, Kanal İstanbul... Kanal İstanbul'u ne yapacağım, Erzurum'a, Van'a, Ağrı'ya fabrika yapsın" dedi.

Muhalefetin yurttaşlar açısından önemli olduğuna değinen Erzurumlu bir yurttaş, "Muhalefetin olması bizim değerlerimizi daha çok artırmıştır. Çünkü sesimizi duyuracak bir yer yok. Ne yapacağız, kime duyuralım? Memlekette işsiz gençlerimiz var. Her evde bir, iki işsiz genç var. Bunlara iş lazım" derken CHP'li İlgezdi ise, "Biz sizin sesiniz olmak için geldik. Erzurum'dan gerçekten ciddi bir genç göçü var. Bu kadar güzel bir memlekette gençler hep gitmek istiyor" dedi.

Emekli olduğunu söyleyen yurttaş, Erzurum'a yabancı turistlerin geldiğini ve az önce gördüğünü belirtirken, "Ben nereye gideyim, Erzincan'a gideyim. Benim aldığım para beni Erzincan'a götürmez. Benim yaşamaya hakkım yok mu?" diye sitem etti.

(ANKA)

Etiketler
Erzurum İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi