Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: Sende zerre kadar yürek varsa sen benimle ilgili konuş, eşimle ilgili konuşma

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, boykot çağrılarının ardından Emine Erdoğan'ın Fransız çantasını eleştiren CHP lideri Kılıçdaroğlu'na "Sende zerre kadar yürek varsa sen benimle ilgili konuş, eşimle ilgili konuşma" dedi.

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: Sende zerre kadar yürek varsa sen benimle ilgili konuş, eşimle ilgili konuşma

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Fransız ürünlerine boykot çağrısını eleştirerek, "Vatandaşta Fransız malı alacak hâl mi kaldı? Boykotu sen uygularsın, Saray sosyetesi uygular. Fransız uçakları var. Hemen satsın. Emine Hanım'ın 50 bin euroluk bir çantası var onu da Saray'ın bahçesinde yaksın." dmeişti.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'dan bugünkü grup toplantısında bu sözlere yanıt geldi.

Erdoğan, şunları kaydetti:

Dün Bay Kemal eşimle ilgili bazı laflar etti. Sende zerre kadar yürek varsa sen benimle ilgili konuş, eşimle ilgili konuşma. Sen ne biçim siyasetçisin ya? Sana siyasetçi demek için sokaktan binlerce şahit getirmek lazım. Sende o yürek varsa kalkarsın, siyasetçiysen benimle ilgili, siyasetçi arkadaşlarımla ilgili konuş. Biliyorsun ki onlar seni paçavraya çevirirler.

Yakılacak çantalar arıyorsan sizde çok. Yanınızda beyaz Türkler çok. Onların yakacağı çantalar da vardır, o ayrı konu. Zeka yoksunu bir adamsın. Airbus'ları satmamızı istiyorsun. Onunla bunun ne alakası var? Birisi stratejik bir ürün ve bu sadece Fransa'nın da değil, zavallı, bunun ortakları arasında İngilizi var, İtalyan'ı var, Alman'ı var... Bundan bile senin haberin yok yahu! Bu kadar zavallısın.

CHP'ye gönül veren kardeşlerime diyorum ki iyi tanıyın bu adamı. Ülke için maalesef bu bir sıkıntı.

Etiketler
Ağrı Emine Erdoğan