Altın varaklı musluğu gündem olmuştu... Emine Erdoğan gastronomi kitabı hazırlayacak

Emine Erdoğan, Türk mutfağını dünyaya tanıtmak için Türkçe ve İngilizce hazırlanacak bir yemek kitabı hazırlığı içerisinde olduğunu duyurdu.

Altın varaklı musluğu gündem olmuştu... Emine Erdoğan gastronomi kitabı hazırlayacak

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Türk mutfağını dünyaya tanıtmak için Türkçe ve İngilizce hazırlanacak bir yemek kitabı hazırlığı içerisinde olduğunu duyurdu. Erdoğan, "Eserin, yeni yılın ilk günlerinde okurlarla buluşmasını heyecanla bekliyoruz" diyerek tarih verdi.

Emine Erdoğan, gastronomi konusunda uzmanlar ve akademisyenlerle bir araya geldi.

Daha sonra sosyal medya hesabından açıklama yapan Erdoğan, "Türk Mutfağının zenginliğini uluslararası mecralarda tanıtmaya yönelik bir gastronomi kitabının hazırlığı içindeyiz. Alanında uzman akademisyenler ve şeflerle bugün güzel bir buluşma gerçekleştirdik. Katkıları için kendilerine çok teşekkür ediyorum" dedi.

Anka'da yer alan habere göre; eserin, sağlıklı, geleneksel ve atıksız tariflerle Türk kültürüne uygun oluşturulacağını belirten Erdoğan, "Öncelikli olarak Türkçe ve İngilizce, daha sonra ise, farklı dillerde yayımlanacak. Eserin, yeni yılın ilk günlerinde okurlarla buluşmasını heyecanla bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

MUSLUĞUN DEĞERİ 9 BİN 640 TL!

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın aşure günü nedeniyle sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğraftaki musluk bataryasının fiyatının 9 bin 640 lira olduğu ortaya çıkmıştı.

Etiketler
Muş Emine Erdoğan