GERÇEK GÜNDEM - Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın EGO Genel Müdürlüğü'ne kimi atayacağı merak konusu olmuştu. Mansur Yavaş, EGO Genel Müdürlüğü'ne Nihat Alkaş'ı atadı.

LİSANS ODTÜ, YÜKSEK LİSANSI ABD'DEKİ WAYNE ÜNİVERSİTESİ'NDEN

EGO Genel Müdürlüğü'ne atanan Nihat Alkaş'ın lisans mezuniyetinin ODTÜ'den yüksek lisansının ise ABD'deki Wayne Üniversitesi'nden olması dikkat çekti.


Nihat Alkaş

NİHAT ALKAŞ KİMDİR?

1960 yılında Malatya’da doğdu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Metalurji Mühendisliği Bölümünden 1982 yılında mezun oldu. Aynı dalda, ABD’de Wayne State Üniversitesinde yüksek lisans eğitimi aldı. Söz konusu eğitim esnasında üniversitede Malzeme Bilimi asistanlığı yaptı.

Etibank Antalya Ferrokrom tesislerinde yüksek mühendis olarak çalışma hayatına başladı. Etibank Genel Müdürlüğünde Proje Mühendisi, DPT ve Hazine Müsteşarlıklarında, Ekonomi Bakanlığı ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlıklarında uzman/şube müdürü/daire başkanlığı görevlerinde bulundu.

Eti Pazarlama ve Dış Ticaret A.Ş’nde Denetleme Kurulu üyesi, 2001-2004 yılları arasında T.C Berlin Büyükelçiliğinde Ekonomi Müşaviri olarak görev yaptı.

17.06.2019 tarihinde EGO Genel Müdürlüğünü yürütmek üzere görevlendirildi.

İleri düzeyde İngilizce, orta düzeyde Almanca bilen Alkaş evli ve iki çocuk babasıdır.