Yenimahalle Belediye Başkanı CHP'li Fethi Yaşar, Batıkent’te bulunan Tez Büro İş 17 Sitesi sakinlerinin misafiri oldu.

CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ferudun Güngör’ün de bulunduğu ziyarette konuşma yapan Başkan Yaşar, 2009’un Yenimahalle’si ile 2019’un Yenimahalle’sini kıyasladı.

Yaşar, “2009-2019 yılları arası Yenimahalle karşılaştırıldığında farkı tüm vatandaşlarımız görüyor. Göreve geldiğimde Batıkent’i otel konumundan çıkaracağıma söz vermiştim, bunu başarmış olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Batıkent’i 10 senede cazibe merkezi haline getirdik. Benden önce Yenimahalle oturmak için tercih edilmeyen bir bölgeydi. Bugün Yenimahalle modern çehresiyle, tesisleriyle, parklarıyla, kafeleriyle tercih edilen bir bölge haline geldi. Türkiye’de Yenimahalle konuşuluyor. Bunu kaynakları doğru kullanmama borçluyum. Sizin paralarınızla sizlere hizmet ettim” dedi. 

Batıkent’te hayat var

Batıkentli gençlerin 2009 öncesinde eğitim, eğlence ve sosyal hayat için Kızılay’a gittiğini hatırlatan Yaşar, “Batıkent’li gençler artık Batıkent’te ihtiyaçlarını gideriyorlar. Meydan AVM Batıkent’in sosyalleşme alanı oldu. Gençlerimiz sinema, sosyalleşme, kurs, kütüphane ihtiyaçlarını yaşadıkları kentte gideriyorlar. Kadınlarımız, kızlarımız, gençlerimiz istedikleri saatte korkmadan sokakta olabiliyorlar. Çünkü Batıkent’te hayat var” dedi.

“15 bin dua mektubu var”

Yaptığı 2 projenin ise sadece Türkiye’de değil yurtdışında da büyük ses getirdiğini ifade eden Fethi Yaşar, “Gerçekleştirdiğimiz 2 proje var ki dünyada ses getirdi. Bunu yurtdışından gelen mektuplara dayanarak söylüyorum. Biri kanser tedavisi gören hasta ve yakınlarının kaldığı Zübeyde Hanım Konukevi. Onkoloji hastanesinde tedavi olmaya gelen hastalar ve yakınları bahçelerde yatıyordu. Çoğunun kalacak yeri yoktu. Gençliğimde onları hep görürdüm ve içim burkulurdu. Şimdi 200 yatak kapasiteli konukevimizde ücretsiz olarak kalabiliyorlar. Bugüne kadar konukevimizde 100 bine yakın vatandaşımızı misafir ettik. Konukevinde kalanların bazıları bana mektup gönderiyor. Toplamda 15 bin mektup var. Hepsi de dua mektubu. Bu dualar bana değil bu dualar size çünkü ben sizin paranızla yaptım o konukevini” diye konuştu.

“Dumlupınar’a hakkını teslim ettik”

2’inci projenin Dumlupınar’a yaptıkları tesis olduğunu da sözlerine ekleyen Yaşar, “Dünyada ses getiren diğer projemiz ise Dumlupınar Sosyal Tesisleri ve Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk Misafirhanesi.  Yenimahalle Belediyesi olarak İstiklal Harbi’nin son noktası, Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı, şehit kanlarıyla sulanmış ancak kaderine terk edilmiş, unutulmuş Dumlupınar’a hakkını teslim ettik ve Dumlupınar’a bir tesis yaptık. Parti ayrımı yapmadık. Dumlupınar Belediye Başkanı MHP’lidir. Tesisin anahtarını da kendisine teslim ettik” dedi.