Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'dan 30 Ağustos mesajı

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99’uncu yıldönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'dan 30 Ağustos mesajı

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99’uncu yıldönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Zeydan Karalar'ın "Milletimizi yurtsuz bırakmak isteyen emperyalist güçlere atılmış şamardır 30 Ağustos..." başlığıyla yayımladığı 30 Ağustos mesajı şöyle:

"Birinci Dünya Savaş’ının ardından işgal ettikleri ülkemizde, Türk Milletini yurtsuz bırakmak üzere harekete geçen emperyalist güçler, Türk Ordusu’nun başlattığı taarruz sonucu hiç ummadıkları bir yenilgiye uğrayıp, esir edilemeyecek bir ulusla karşı karşıya olduklarını anladıklarında onlar için çok geçti.

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, “bitti” denilen noktada inançlı ve kararlı bir ordu kurup, Türk Milleti’ni Anadolu’dan da söküp atma amacı taşıyanlara karşı son darbeyi vurmak üzere harekete geçerek, Büyük Taarruzu başlattı ve emperyalist güçleri ağır bir yenilgiye uğrattı.

Emperyalist güçlere, taşeronlarına ve işgalcilerin içerideki işbirlikçilerine karşı son darbeyi vurmak üzere Büyük Taarruzu başlatan Mustafa Kemal Atatürk “Ya istiklal ya ölüm” parolasıyla çıktığı yolda, milletinden aldığı güçle, eşsiz askeri dehası ve iletişim yeteneğiyle zafere uzanmış, bugün üzerinde yaşadığımız yurdumuzu, vatanımızı bizlere kazandırmıştır.

Türk Milleti’ne 30 Ağustos Zafer Bayramı olarak armağan edilen ve dünya tarihinde eşi benzeri az bulunan bu askeri başarı, Mustafa Kemal Atatürk’ün sonsuza kadar yaşaması şiarıyla kurduğu çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin de temelini atmıştır.

Uzun süren ve ağır yenilgilerin alındığı savaşlarla birlikte çöken, parçalanan, halkı perişan olan bir imparatorluğun küllerinden genç ve çağdaş bir Cumhuriyet kurup, bizlere bir vatan armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşları ile şehit ve gazilerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, Atatürk İlke ve İnkılaplarına dört elle sarıldığımız sürece sonsuza kadar hür olarak ve modern dünyanın içinde varlığımızı sürdüreceğimize inancımı belirtmek istiyorum."

Etiketler
30 Ağustos kutlamaları Adana Ağustos Zeydan Karalar