Antalya Büyükşehir Belediyesi Bando ve Orkestrası, TBMM’nin açılışının 101'inci yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla üstü açık otobüsle kentin dört bir tarafını dolaşarak, mobil konser veriyor. 

Antalya Büyükşehir Belediyesi, TBMM’nin açılışının 101'inci yıldönümü ve Mustafa Kemal Atatürk’ün armağanı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı salgın nedeniyle vatandaşların evlerinde kutlaması için bu yıl da mobil konserler düzenliyor. 

KONSERLER VE ANİMASYON OYUNLARI 

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in talimatıyla Antalya Büyükşehir Belediyesi Bando ve Orkestrası üstü açık otobüsle Konyaaltı’ndan Kepez’e sokak sokak dolaşarak, marşlar ve şarkılar seslendirdi. Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan mobil konserler Antalyalılar'a 23 Nisan coşkusunu yaşatırken, vatandaşlara moral verdi. Salgın nedeniyle sanatlarını icra edemeyen yerel sanatçılar, yerel tiyatro sanatçıları, animasyon ekipleri çocuk ve vatandaşlarla buluştu.

SOKAKLARDA BAYRAM COŞKUSU 

İlk gün Kepez, Duacı, Konyaaltı ve Muratpaşa’da yapılan konserler büyük ilgi gördü. Rengarenk süslenen Vosvos arabası ve mobil etkinlik otobüsü park, cadde ve sokaklarda çocuklarla buluştu. Konserler öncesi, Antalya Büyükşehir ekipleri çocuklara ve vatandaşlara Türk Bayrağı hediye etti. Bando, seslendirdiği marşlar ve şarkılarla vatandaşları şenlendirirken, animasyon ekipleri de salgın koşulları çerçevesinde çocuklarla çeşitli oyunlar oynadı hediyeler verdi. 

İLÇELERDE KONSERLER

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan mobil etkinlik aracı tüm ilçeleri dolaşacak. Antalya Büyükşehir Belediyesi Bando ve Orkestrası konserlerine 23 Nisan Cuma gününe kadar ilçelerde de devam edecek. (ANKA)