Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını ile mücadele Türkiye’de de devam ederken derinleşen ekonomik kriz ile birlikte vatandaşların geçim sorunu da gitgide büyüyor.

Salgın sürecinde birçok belediye vatandaşa maddi ve manevi destekte bulunurken kayyum tarafından yönetilen Urla Belediyesi’nde emlak vergisi geciken vatandaşlara icra takibi uygulanması tepki çekti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Urla İlçe Başkanı Hakan Özbadur, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda kayyumun yönetiminde olan Urla Belediyesi’nin emlak vergisi geciken vatandaşlara icra takibi uyguladığını öne sürerek tepki gösterdi. Belediyenin bu uygulamasının vatandaşları zor duruma düşürdüğüne dikkat çeken CHP’li Özbadur, Urla Belediyesi kayyumu Murtaza Dayanç’a ‘sağduyu’ çağrısı yaptı.

‘SORUNLARA ÇARE BULMASI GEREKİRKEN…’

Başkan Özbadur paylaşımında, “Ülkemizin ve dünyanın aylardır topyekün mücadele içinde olduğu Covid-19 pandemi sürecinde bütün yerel yönetimlerin yurttaşlarımızın yaşamlarını kolaylaştırmak için büyük bir özveri ve el birliğiyle çalışmalar yürüttüğüne şahit oluyoruz. Belediyelerin var olan sorunlara çare bulması gerektiği bu süreçte Urla Belediyesi’nin geciken emlak vergileri ile ilgili icra takibine gitmesi vatandaşlarımızı daha da zor duruma düşürmektedir. Yerel yönetimlerin çözüm olamadığı konularda sorun olmaktan imtina etmesi gerekli değil midir? Urla Belediye Başkanvekilini bu ve benzeri konularda sağduyulu ve kucaklayıcı davranmaya davet ediyoruz” ifadelerini kullandı. (İZ GAZETE)