Çukurova Üniversitesi ile Bilim ve Teknoloji Üniversitesi öğrenci topluluklarının ve farklı alanlarda çalışma yürüten sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin yoğun ilgi gösterdiği seçimde, Çukurova Üniversitesi Makine Mühendisliği 3. sınıf öğrencisi Recai Doğan Ergörün yürütme kurulu başkanlığına oy birliğiyle seçilirken yürütme kurulu da Ezgi Nur Çınar, Ezgi Özelyavuz, Kadir Karapınar, Selen Liha, Ece Yıldırım, Ümit Yaşar, Emre Ünüvar, Veysel Yıldız, Arda Kağan Menteş, Hasan İrfan Hazır, Emre Bostancı, Kaan Kurt, ve Sinan Kocaman’dan oluştu.

Çukurova Gençlik Meclisi, önceki dönem yürütme kurulu başkanlığı yapan Ekrem Damaksız’ı da yapmış olduğu başarılı çalışmalardan ötürü onursal başkan olarak seçti.

Ulu Önder Mustafa Kemal’in çağdaşlık, bilim, spor, sanat ve kültür alanlarına verdiği değeri, en az onun kadar önemsediklerini ve topluma da önemseteceklerini bildiren Gençlik Meclisi Başkanı Recai Doğan, “Yapacağımız her çalışmada başta kadın, çocuk ve özel gereksinimli birey, yaşlı hayvan, doğa olmak üzere kendi hakkını savunmada yetersiz kalan her canlının hakkını savunacağız. Ayrıca eğitim, sosyal yardım, girişimcilik gibi konulara özel olarak ilgi göstereceğiz” dedi. 

Recai Doğan şöyle devam etti:

‘’Şimdi sıra bizde. Biz, Türk gençleriyiz 19’larında, 20’li yaşlarında. Zeki, çevik ve çalışkan... Biz, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi-bekçisi; bunların gereğine ve doğruluğuna herkesten çok inananlarız. Biz yükselen yeni nesil, istikbal, istiklaliz. Cumhuriyeti siz kurdunuz, onu sonsuza dek koruyacak ve savunacak olan bizleriz.

Her bir karışı şehit kanıyla sulanmış bu toprakları; bilimde, sanatta, sporda, ekonomide, savunmada ve her türlü insani değerde, çağdaş uluslar seviyesine çıkaracağımıza; açtığın yolda başarıya ulaşana dek yürüyeceğimize, al bayrağımızın yükselen hilaline, Cumhuriyet’in parlayan yıldızları biz gençler olacağımıza ant içeriz.’’