Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, Can Radyo’da katıldığı canlı yayında, Siyasi Başkan Yardımcısı Kalmaz'ın görevden alınması ve İzmir Milletvekili Bakan’ın konuyla ilgili sert sözlerini değerlendirdi.

Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç’ın, Siyasi Başkan Yardımcısı Serkan Kalmaz’ı görevden alması parti gündemine oturdu.

Yaşanan ‘görevden alma’ ile ilgili en dikkat çeken çıkışı CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan yapmış,  “Delege seçimleri öncesi görevden alınması hiç de şık olmamıştır. Elbette bunun siyaseten sonuçları da olacaktır. Kendisiyle bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yoldaşlık etmeye devam edeceğiz” demişti.

CHP Buca İlçe Başkanı Kasım Akdağ da 'görevden alma'ya tepki göstermiş, sosyal medyadan yaptığı açıklamada Kalmaz'a destek vermişti. 

KENDİ İÇ İŞLEYİŞİMİZLE İLGİLİ BİR DURUM

Buca Belediye Başkanı Kılıç, yaşanan gelişmeyle ilgili ilk kez sessizliğini bozdu. Kılıç Can Radyo’da katıldığı canlı yayında şu ifadeleri kullandı;

Belediye başkanı, başkan yardımcısı atar, değişiklik olur. Siyasi olarak değerlendirmesinin hiçbir mantığı yok. Kendi iç işleyişimizle ilgili bir durum. Her belediyede başkan yardımcısı atanır, sonrasında değişebilir. 1 ay önce de belediye başkan yardımcısı getirdik Buca’ya… Görevden aldığımız da oldu. .

Vekilimiz açıklamasında kendini tam anlatamamış da olabilir. Belediyenin iç işleyişindeki durumla ilgili vekilin karışması teknik olarak doğru değil. Yanlış anlaşıldığını düşünüyorum. Öyle bir şey söylediğini, düşünmek istemiyorum. Vekilimiz yanlış anlaşılmıştır. Bizim verdiğimiz bir karar. Buca halkının oylarıyla seçildik. Yasa tarafından biz verilen bir yetki var. Başkan yardımcısı atanır, görevden de alınabilir. Siyasi bir şey aramak mantıksız. Siyasi bir şey arıyorsak Genel Başkanımızın belediye başkanlarına yönelik  söylemleriyle çelişiriz.

Murat vekilimiz bizim vekilimiz. Tunç  Başkan’la senkronize çalışıyoruz. Tunç Bey İzmir için bir şans…Hepsi hiyerarşik olarak bizim üstümüzde. Böyle bir durum siyasi bir durum olduğunu düşünmek bile zul.