Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, belediyenin iki şirketinin borçlarını bitirdiklerini söyledi.

31 Mart yerel seçimlerinde göreve başlamasının ardından yaptığı tasarruflarla dikkat çeken Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal’dan flaş bir açıklama geldi.

Sandal görev yaptığı yaklaşık 200 gün içerisinde belediyeye ait olan BAYBEL ve Bayraklı A.Ş’nin bütün borçlarını kapattıklarını söyledi.

YAKLAŞIK 3,5 MİLYON BORÇ ÖDEDİK

Başkan Sandal, “Ekim ayı itibariyle belediyemizin 2 şirketinin tedarikçi ve üçüncü şahıslara bir lira bile borcu kalmamıştır. Bütün borçlarımızı bitirmiş olduk. Yaklaşık 3,5 milyon lira da borcumuzu ödemiş olduk. Şu an hiçbir vatandaşımızın bu iki şirketten bir kuruş alacağı yok. Sonuç olarak kamu kurum ve kuruşlarımızın arazilerinin tahsisi var. Doğal olarak bunun karşılığında vergi ve sigorta borçlarımızın mahsus edilmesini istiyoruz. Gerek hükümetimiz, gerek ilgili bakanlıklar gerekse AK Partili arkadaşlarımız bize yardımcı oluyorlar. Destekleri ve yardımları için kendilerine çok çok teşekkür ediyorum. Bir şirketimizin 999 bin 56, diğerinin ise 2 milyon 719 borcunu ödedik. Erken ödemelerimizden dolayı 53 bin lira da iskontu uygulandı” dedi.