İçinde bulunduğumuz ramazan ayında keyifli bir iftar pek çok kişinin vazgeçilmezler listesinin başında yer alıyor. İstanbul’da ideal adreslerden biri de; muhteşem manzarası ile iftar keyfini zenginleştiren Ritz Carlton İstanbul bünyesinde yer alan Atelier Real Food. Boğaza karşı sakin bir ortamda orucunuzu açarken geride kalan günün tüm yorgunluğunu atmanın tadına doyamayacaksınız.

Ritz Carlton İstanbul Executive Chef’i Selami Güleryüz ve ekibinin hazırladığı özel iftar menüsü ile misafirlerini ülkemizin farklı coğrafyalarından lezzetlerle buluşturuyor. Ülkemizin farklı noktalarından izler taşıyan iftariyelikler özenle seçilmiş. Lezzet açısından zengin olduğu kadar abartıdan uzak olan iftar menüsü ramazan ayının ruhuna uygun olarak dizayn edilmiş. Selami Şef ve ekibini bu yaklaşımları için tebrik ediyorum.


Bu özel menünün her adımı mideyi yormayacak ve her damak tadına uygun seçeneklerden oluşuyor. Orucunuzu açmadan yaptığınız tercihleriniz doğrultusunda servis kusursuz bir şekilde tıkır tıkır devam ediyor. Servis orucunu açan misafirlerin sağlıkları düşünülerek özellikle ağır olarak yapılıyor. Böylece hem sohbet ediyor, hem manzaranın keyfini çıkarıyor hem de midenizi dinlendirebiliyorsunuz. İftariyeliklerin ardından iftar sofralarının olmazsa olmazı çorbanız masadaki yerini alıyor. Çorbanın ardından tercih ettiğiniz böreğin servisi yapılıyor. Küçük bir çay arasının ardından Türkiye’nin farklı şehirlerine has lezzetler arasından seçtiğiniz ana yemeğiniz servis ediliyor.

 


Tabii ki böylesine keyifli ve lezzetli bir iftar sofrasında tatlı yemeden olmaz. Türk mutfağından örneklerle hazırlanan tatlı seçenekleri insanın adeta başını döndürüyor. Tatlı tercihiniz ne olursa olsun bu keyifli iftarı Boğaza karşı bol köpüklü ve okkalı bir Türk kahvesiyle taçlandırmanızı öneririm.