Ülkemizde son yılların en popüler tatil merkezlerinden biri olan Yunanistan’ın Thassos adası denizi, doğası ve sokak lezzetleriyle öne çıkıyor. Bu şirin adanın sevilen sokak lezzetleri arasında yer alan ve Türk turistlerin rağbet ettiği ‘’Masabuka’’ için artık yaz aylarını ve Thassos’a gitmeyi beklemek zorunda değilsiniz. Çünkü Melike ve Hasan Yeşilyurt çok sevdikleri ve beğendikleri Masabuka lezzetlerini Bebek’te yeni açtıkları mekanda müdavimleri ve bugüne kadar adaya adım atmamış lezzet severlerle buluşturuyor.

Adada yer alan grill – ızgara kültürünün efsanesi olan, önünde metrelerce kuyruk oluşan ve gidenlerin damaklarında unutamayacakları izler bırakan ‘’Masabuka’’ yeni adresinde Thassos lezzetlerinin birebir aynısının yer aldığı menüsü ve özel sosları ile ızgara sevenlerin gönüllerini fetih ediyor.

Masabuka’nın bu kadar beğenilmesindeki en büyük pay hiç kuşku yok ki doğallıktan ödün vermemesinden geliyor. Bu beğenide konuklarına tahta diskler üzerinde lezzetlerini sunan Masabuka’nın kendi diskini kendin yarat konseptinin de rolünün büyük olduğu unutulmamalı. Bu konsept eşsiz ızgaralar arasından en sevdiklerinizi porsiyon sınırlamasına bağlı kalmaksızın dilediğinizce yeme imkanını veriyor.

Natürel konsepti ile doğallıktan vazgeçmeyen Masabuka’nın Bebek’teki yeni şubesi de sade ve fonksiyonel dekorasyonuyla öne çıkıyor. Menü Thassos’taki gibi oldukça sınırlı. Klasik Masabuka lezzetleri “Sosis”, “Kuzu Souvlaki”, “Tavuk Souvlaki”, “Mantar Souvlaki”, “Köfte”, “Patates Kızartması”, “Caciki”, “Karışık Peynir Izgara,” “Peynir Kroket” “Masabuka Sos” ve “Patlıcan Salata” menüde yer alıyor. Tüm bu lezzetleri Yunan Adaları’na özel el yapımı dip sosları ile buluşturan Masabuka Bebek’te ayrıca “Greek Salata”, “Kızarmış Kabak” ve vejetaryen misafirler için “Sebze Souvlaki” de bulunuyor.

Menüde yer alan lezzetlerin büyük bir bölümü çöp şişlerde servis ediliyor. Özel olarak imal ettirilen sosis her yerde bulamayacağınız kadar lezzetli. Köfte ve souvlaki çeşitleri çok başarılı. Pidelerini özel olarak Manisa’dan getiriyorlar. Kaliteden ödün vermeyen Masabuka Bebek lezzet ile keyfi birleştirmek isteyenler için ideal.