Kadıköy’de  kaldırımda yürürken kamyonet çarpan Mine Kırıkkanat’a geçmiş olsun demek isterim .

Defalarca Kadıköyde yaşadığımız kaldırım dehşetini  yazdım durdum .

Mine Kırıkkanat’ın ucuz atlattığı (umarım ) bu kazaya Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Bey’in  gösterdiği hassasiyeti ayrıca kutlarım ,ve ilgisinin  devamını dilerim  çünkü   uygarlıklar kaldırımları yayaların rahat yürümesi  için yapar, bizde ise bisiklet, scooter, kuryeler için yapılmış gibi ,  ve anlaşılan kamyonetlere de kullanıma  açılmış , bizim sokakta  inernetten sipariş dağıtımı  yapan firmanın mal indiren TIRları , kamyonları  zaten kaldırımı  yaya  ve  kendileri dışında tüm araçlara  kapatmış durumda .

Birde bütün bunların üstüne üstlük ;

Elinde telefon önüne bakmadan üstünüze gelenler, arkanızdan üstünüze çıkanlar , dört kişi yanyana yürüme duvarı kuranlar  ise Belediye kültür hizmetinden  uygarlaşma adına yararlanamamışlar herhalde , ya da daha da kabalaşıp detone şarkı alkışlaya alkışlaya  kültür uru çıkmış beyinlerinde ,   Belediye başkanı ne yapsın .

Kaldırımların büyük bir bölümü zaten açıkhava lokanta, kafe olarak kullanılıyor  çok merak ediyorum  ranta açılan bu alan acaba hava alıp rüzgar satan hangi zekanın ürünü   ve toplam görünmeyen kaç  dönümlük bir rant acaba ?

Medyamızda ise yalanlar uçuşuyor artık nerede ise  doğru söylemenin ajerji filan yaptığına kanaat getireceğiz. Elbette istisnaları tenzih ederim,  ama ciddi bir kesim  hani  bir iki de doğru laf sıkıştırın araya   ağzınıza mı yapışır midenize mi dokunur  hayır  sallıyorlar …

Bu arada sabahtan akşama bölünme  sözleri, etnik  bölünme, mezhepsel  bölünme , cografisi,  cinsiyeti  bitmiyor bölünme çeşidi  çok uzattılar ve aslında bölünmenin ana hattı  namussuzlar ve namuslular arasında bütün dünya da , gerisi ayrıntı , yan tesirler !

Medyamızın kendi  çalan kendi söyleyen , icabında kendine ödül veren ünlülerine gelince;

Yaşadığı aşk bitince imaj değiştirdiği haberi  favorim !

İnsan aşkı hüsranla bitince neden imaj değiştirir ki,

tipsiz olduğundan terk edildiği zannıysa üzülürüm , görmeden mi birlikte oldu senle kardeşim ,  

ama böyle bir şüphe var idiyse , keşke daha önce değiştirseydi tipini belki terk edilmezdin..

Bir de başkalarından duyduklarıyla anılar  anlatan sentetik ‘Bilge Hödükler’ çoğaldı , ölmüş insanlar arkasından taklit  , oturan diğer öküzler de  kırılıyorlar gülmekten , dostlar arası zevkzeklik ekranlarda kamu yayıncılığına yansırsa demokrat olunur zannıyla  herhalde bunlar , niyeti  kötü değil hödüklerin ,  tükendiler konuşacak hiç bir şeyleri kalmadı  aslında hiç olmadı sağdan soldan kendilerine ait olmayan anılar derlenip  minder komiklerine  anlattırılıyor yapmayın Allah Aşkına yazık bu millete  .

Eziklik   ise  çapsızlık ve dangalaklığın ekran  yansımaları olarak üzüyor insanı  ,

İlla birileriyle argo deyimiyle ‘sidik yarıştırmak’  milliyetçilik mi oluyor , bu ne  aşağılık kompleksidir.

Şavşat varken İsviçre’ ye  gitmeye gerek yokmuş , hani bizim memleketin yoğurdu gibisi var mı gibi olmuş  , ama  dünya yogurt piyasası bizde değil !

Sizden de bir cacık olmuyor !

Şavşat güzel de Davos’da toplanıyorlar Şavşat’ta değil ., nasıl yapacağız değerli kardeşim , sen sanat yapacaksın da hayrını göreceğiz !

Bu luzumsuz aşık atmaların en beteri Pavarotti Tatlıses kıyaslamasıdır ,  şimdi bir de başımıza çok değerli dostum Rahmetli  Zeki Müren ile Freddy Mercury  mukayesesi çıktı ,  ‘ Hop bir dakika Freddy,  senden önce Zeki Müren vardı ‘ gibilerden  dur durak yok zırvalamada.

Güzeller güzeli Serenay yine yüzümüzü güldürdü , o olmasa ne yaparız Elle Dergisinde kendisiyle yapılan röportajda  sorulan  “Arkadaşların neden senden yaşça büyük?” sorusuna  Güzel Seranay, ‘ Öğrenmeye meraklı olduğumdan. Bir de galiba yaşanmışlığı ve tecrübesi olan, karakterleri oturmuş, dolayısıyla daha temiz enerjili insanlara çekiliyorum.’ Demesin mi !

Öğrenme arzusu saygı duyulacak bir arzu , para pul , şöhret, yatlar, lüks , güç değil demek kendinden büyük arkadaşların özelliği ,  ee lüks teknede eğitim püfür püfür fena  olmaz tabii , tecrübe hangi konuda anlaşılmıyor eğitimli kızlar böyle anlaşılmaz laflar söylerler, karakteri oturmuş  adamlar olmaları da ilginç, yavşaklarla genç veya  yaşlı ne işi var zaten Serenay’ın ,

‘oturma’ meselesi ise  önemlidir bazen kilo ve yaştan oturmuştur ama kalkamaz o zaman eğitim aksar ama bu  centilmeneler zaten çok yaşlı değiller , temiz enerjili olmalarına gelince Serenay bunu nasıl anlıyor , kriterleri nedir açıklamamış, temiz enerji  önemli , plastic atık ithaline karşı çıkacaktır herhalde Serenay Hocalarıyla ….

Serenay ile  daha çok röportaj yapın lütfen …

Medyada dur durak yok  Serenay ile sınırlı değil  herşey  haksızlık etmiyelim ;

Banyo Pozuna Beğeni Yağanlar

Mini giyip olay olanlar

Dekolteli elbisesi önünde  beğeni kuyruğu oluşanlar

Kutlama gününde kızının dekoltesi karşısında  hıçkırık tuttanlara analar neler doğurtuyor dedirtenler…

Analı kızlı baş  döndürenler

Bilmiş ,  bilmiş  haber  sunarken ‘Vak’a’ yerine ‘Vakaası’ diyen bilmiş geçkin kızlar,

Aralarında  zayıfladıkça kafası büyüyüp dülger balığına dönen kıymetli kadınlarımız ön planda. Burada önemli olan    bu şartlarda hayranları oluşuyorsa , hayranların tedaviye ihtiyacı var , yani iş bunlarla bitmiyor .

Bu arada Şeyma ve yanındaki ‘erkek güzeli milyarder ‘ , yani  sen burada bulama dünyada bula bula bunu bul  gibi bir bıkkınlık yarattı .

Halka yakın olmak için zengin ünlülerin ‘pazar’ alışverişleri ise bari orayı halka bırakın dedirtiyor, hani yayıldıkları  yetmiyor bir de halkın  pazarına musallat görüntü iyi PR olmuyor…değişin bu fikri .

Kontrollü POP Kültüründen magazinde maalesef çürüyor.

Reklamlar ise yakında boykot  nedeni olursa şaşmam , aynı şahıs aynı reklamda 3,4 marka reklamı yapınca aslında sevimsizlikten yana eşit bir dağılım olmuyor değil, bu herifin oynadığı reklam markalarını almayalım diye bir sıkıntı isyanı başlayabilir , güvenlik sorunu reklam olur mu yahu , o da var  !

Yemeni  takıp hamur açan, pişi, dürüm yapanlar,   aa bu ne değişim  eskiden tost yerdiniz ne oldu size dedirten görüntüler.

Medyanın büyük bölümü duyurmamaca, örtmece telaşında ya , ne luzumsuz bir çaba meclisimiz artık soruşturma açamıyor nedir bu telaşınız size ne oluyor Allah Aşkına , zaten iki gün sonra gerekliyse  Bir şey Örgütü Lideri  tam neydi aklıma gelmedi  yanlış örgür yazarım ayıp olur ,   Sedat Bey bize anlatır.

Gazeteci geçinen kimilerinin  illa  devlet   büyüklerinin sevimli bulunmayan sözlerini tevil , ağızdan çıktığından başka şekilde yorumlayarak akıllarınca yaranmaları durumu işleri daha da beter yapıyor.

Yüksek öğrenim sistemimizdeki yeni buluşları  ise Bir Şey Örgütü Lideri  Sedat Bey sayesinde öğrendik, burslu fakir ama güzel kızlarımızın hem okuyup hem zengin olmalarının sırrı meğer isteyen zengin erkeklere   yarı zamanlı özel eğitim vermelerindenmiş , böylece adamlar eğitilmiş oluyor .  Ee adamlar eğitmenlerin kul kölesi oluyor fena mı ?

Öğrenme iştahını açan bir uygalama , öğrenci  telefonu açıyor mesela bana astronomi bölümünden kızılsaçlı, balıketi yollayın diyor , şayet  yoksa gemi inşaattan sarışın hoca   geliyor eğitim verip gidiyor, ee eğitim bedava değil tabii özellerde , devlet zaten yetişemez bu işe  aman bulaşmasında .

Döngel Kerhanesi’nin devamını isteyen çok oldu , lakin kısmet olmadı şu an ‘Döngel Üniversitesi ‘ üzerinde çalışıyorum ,

bu özel bir üniversite , diğer üniversitelerle ilgisi yok ,tamamen  hayali  bu sefer gönlümce kendim çekip para kazanmayı deneyeceğim,  olaylar çok ciddi  ilim, irfan yuvası  yüksek öğrenim kurumunda geçiyor , rektöre bayılacaksınız  , tiril tiril marka giyen ve giydiği markaların reklamını alan bir adam , rektörüm filan demiyor, şarabın iyisi , avantanın yenisi ,  elinden kaçan yok , eskilerden .  Bastil isyanın kuramcısı olduğunu anlatıyor  , çok atıyor her attiğinda alkışlanıyor , gaza getiriyor fırlama öğrencileri  , İsmi Batur  Diego  Bey  , neyse filmi anlatıp tadını kaçırmıyayım demem , çünkü anlatırsam perşembeye kadar çalıp gösterime sokarlar  apışıp kalırım.

Kayda Geçtik Efendim , bizde geçmesek dön baba aynı şeyler …