Asıl Mesele Sedat Bey değil,  anlattıkları , 

Bahis konusu ettiği şahıs ve olaylar.

Ve ikinci  sorun bize yaratılan illüzyonlar ;   

otel otelden ibaret değil ,

Adalet;  adaletten ,  yasalardan , hakim, savcılardan  ibaret değil .

Diziler , filimler dizi ve filimlerden ibaret değil ,

Artistler artistlikten ibaret değil, sanat sanattan ibaret değil  , çoğaltabiliriz böyle  uzar gider .

Medya ise  medyadan ibaret hiç değil ,

Ve  bize   tezgahladığı  aşklar, evlilikler şöhretler , itibar , filantropi , açılış , kapanış  hepsi kurduğu düzeneğin oyunları . Gerçeğimiz kayboldu .

 

Bize bir maskeli baloyu gerçek diye yutturdular ve bu oyunların içinden biri gerekçesi ne olursa olsun  bu oyunu bozdu  ,bu önemlidir sıradışıdır.

Şimdi  medyanın  ağızbirliği ile  ‘organize suç örgütü başkanı ‘  diye bahsettiği adam  dünya tarihine adalet arayan adam olarak geçti iyi mi , dünyada savcılar adalet için hayatını verirken  bizde mafia lideri adalet istiyor , hemde yaşamı pahasına  .

Demek ‘Mafya’ da  mafyadan ibaret değilmiş .

Para aklama ise kendi ahlakını  daha doğrusu ahlaksızlığını getirirken para aklayanlar para aklamakla kalmadı kendi muhitlerini aklamak için medyayı kullandılar anlaşılan bu .

Sonunda pipisini uçakta teşhir eden edepsize ödül verilmesini eleştiren yedi azarı , burada sorun , eski kuşak yeni kuşak meselesi de  değil  , ahlaksızlık cehalet kuşak tanır mı ,  aynı anda herşey olmak isteyen bir insan kuşağı oluştu , çok obezler  bunun yaşla filan alakası yok , hem spor dünyasına hükmedecek, hem medyaya, hem kimin şöhret olacağına, hem demokrasi, hem özgürlük tanımı, hem aile , hem uçak mastürbatörleri hepsi onun emrinde olacak canım yahu çok yoruluyorlar ve bir de değiller   !

Bütün bunlar nasıl bize  kaldı , neden kimse talip değil diye de düşünmüyorlar  , ailece dalmış gidiyorlar veya düşünüyor uykuları kaçıyor onu bilemem .

Kuyu gibi içinden aldıkça büyüyor karanlıkları   .

Yoksa onlarda insan etten kemikten .

Rüküşlüğü moda, detoneliği müzik, alaycı , küçümseyici ukalalığı  laiklik diye yutturdular . Gösterişli , bebeklere tektaş takan mevlitleri, Kabataş’ı din diye yutturdular .

Utanmada yok , yıllar önce üniversite anfisinde çoluk çocuğun önünde müseccellerin  gecelerinde komiklik yapan bir hokkabaza  Denktaş’ı yedirenler şimdi  Denktaş , Kıbrıs diyebiliyor  , mesela bu bir örnek sadece .

 

Bunca yıllardır mafia dizilerinin yanlışlarını   kutsadılar  halk Peker’in doğru veya doğru  olma ihtimali olma iddialarına  inanınca niye kızıyorlar  mafyalığını bilecek hep yanlış yapacak öyle mi ?

Sadece kara para aklamayla bu hale gelmedik , kara para beraberinde kendi kara delik  muhitini oluşturdu  .

Medya  burada akıl almaz işler yaptı ,  kimi zaman bunlara  program yaptırıp kimi zaman konuk almakla !

Yetmiyor şimdi birbirlerini aklama dayanışması , kaşar karşısına güya itibarı olanı alıyor filan , bu oyunlara dur demek için güç gerek , bir komut ‘Dağılın Ulan’ yeter kaçacak yer ararlar ama nerede,

Sedat Bey her yere yetişemez ki, nereye kadar .

Kaşarlardan hanımefendiler, müptezel, cinsel kimliğini saklayanlardan sert erkek , uyuşturucudan gözünü açamayanardan seyyah , neyse ….yalan bir ülke yapmaya çalıştılar geri zekalılar, akıllılarda bön bön dona kaldı . 

 

Merdan Yanardağ son derece itina ile seçtiği sözcüklerle kendi yaşam biçimini savunamayan , değerlerini terk  eden  Doğan Medyaya sitem etti, Emre Kongar  adeta onları  savunma halinde ‘korktular’ dedi , Yanardağ meselenin üstüne gidince ve kendilerine de söyledim neden korkuyorsunuz  korkmayın diye diyince Emre Kongar ‘Hapse girmekten’ demesin mi,  dostları Emre Kongar’ın savunmasından kendilerini  korusun ,

Korkak Doğan medyası , neden hapse girmekten korkuyor ki kabahati mi var ?

İzaha muhtaç bir durum .

2 milyar değerindeki medyaları 750 milyon dolar verilip  ellerinden alınmış mağdur insanlar, parayı almışlar ama yeni alıcı ödememiş  krediyi , yani bizden çıkmış, alın geri paramızı iade edin medyalarını , nasılsa elemenları duruyor 1 ayda eski formunu tutarlar  !

Yanardağ dikkatle bir durum tespitin kayda geçirdi, bravo.

Dizilere döndü memleket ;

Severek izlenen

Büyük bir ilgi ile takip edilen

Oyuncu kadrosuyla üzerlerine dikkat çeken  diyip ertesi hafta kaldırılan diziler gibi medyamız .

Tutmuyor ama devam …

AKP kendi muhitine yer açmak için medyada tasfiye yaptıkça laiklik bayağı insan kazandı , Cumhuriyetçilik de öyle  ha gayret oylar artıyor.

Z kuşağı bu kaşarlarla baş edecek öyle mi , Z kuşağını icat eden bunlar,

ahlaksız pinponlarla bu gençler baş edemez .

Ve bütün bu olup bitenler bizim yani halkın  hakkında  değil garip olan ,

‘Onlar ‘  hakkında ve ‘onlar’ ın   asıl öykülerini  Sedat Bey anlatıyor ve içinde  elbette biz yokuz ! 

Benim dikkatimi kimsenin sözünü etmediği  ‘et kesme’ işareti çekti  , kaçak et kesimi mi vardı acaba otelde ?

Kaçak etler kimlerdi acaba,at ,  eşek, keçi, koyun , öküz ? Ayda 10 bin dolar mı komik olmayın masraf ağır kime yeter , adamların masrafı büyük .

Lakin  artık bu  oyunu bozmak elimizde  çünkü geleceğin kimseye verilmiş bir sözü yok .

Siyasi partiler ise yanında garanti belgesi ile satılan çamaşır  makinası filan  değiller , hani beş sene garantilidir bozulmaz gibisinden .

Bu oyunlar  bozulmadan seçim mi ?  

Hayır Sayın CHP milletvekili , Rafet Zeybek ‘e kulak verin ,savcılar önce siz sonra biz  sayın eski savcımızın sözleriyle ‘ korkmayın ‘  .

Durmadan konuşan  siyasiler ,  TV’ler siz de susun biraz , dinlenin .

Sizleri  Peker’e  gazetecilik ödülü vermek kurtarır mı bilmem . 

Saygıyla Kayda Geçsin necefugurlu@gmail.com