KAYDA GEÇSİN

Yandaş medyanın en tuhaf yanı kendilerine rakip gördükleri  bir zamanların main stream medyasının aynı zamanda  hayranı olmaları .

Amiral Gemisini ele geçirdiler ama  Özkök’ten sonra  aralarından gemiyi yürütecek  ‘amiral’ çıkamadı  .

Elde ettiler ama hala  ‘Hürriyet ‘ ulaşılmazları oldu  , halbuki aralarında elbette değerli insanlar vardır ‘amiral’lik yapacak .

Çok acıklı bir durum ,  o gemiyi  aldılar onların ama bir türlü demir alamıyor.

 

Çünkü olmak istedilerini bir türlü olamıyorlar  ve her şeye İslami referans yakıştırmaya kendilerini zorunlu hissedince  , gemi açılamıyor.

Hala   olmak istedikleri ve olamadıkları  meselesi sanki kapanmaz  çok derin bir yara .

Hem eleştirmek hem eleştirdiğini olmak istemek çok zor bir ruh durumu olmalı .

Bu gidişle bir zamanlar Haliçte çürümeye terk edilen Osmanlı donanması  gibi olacak  koskoca medya derken  Ahmet Hakan geminin başına geçti . Liyakatine diyecek söz yok ama Özkök Kördüğümünü çözmekte görevinin bir parçası zor kısım o .

 

Ahmet Hakan’nın   iki tarafında aslında ortak noktalarını  bilen  olduğunu  da kimse inkar edemez . Birbirlerini hep var etmişlerden söz ediyoruz ,  şimdi yer değiştirmek istiyorlar ama doluya koysam almaz boşa koysam dolmaz durumu .

 

Ortak noktalardan biri  mesela her iki tarafın da  hasseten medyalarında da   metres müessesesine fevkalade itibar ediyor olmaları . Konunun derine inmek istemem, silicon ve aynı model burunlu kadınlara zaaflarını bir kenara

bırakalım .  

Bu konuyla ilgili Yeni Şafak yazarı    Fatma Barbarosoğlu, sosyal medyada çok esaslı bir saptamasını , zarif bir dille   paylaşmış  “Hayat tarzı kutuplaşmasını anlamak Türkiye için çok kolay değildir. Muhafazakarlar eşine daima sadık İsmet Paşa'yı değil de metresleri olan Adanan Menderes'i, Fatin Rüştü Zorlu'yu savunmuşlardır. Rahmetli büyükbabam Adnan Menderes'in metresi olduğuna hiç inanmadı, iftira dedi” 

Aslında olmayan bir kutuplaşmaya da işaret ediyor Sayın Barbarosoğlu , kutuplaşma değil tam aksi birleştikleri  nokta kadın eşitliğine karşı maçolaşma .

Sen misin paylaşan , Ersoy Dede  Sayın Barbarosoğlu’na kendince   şöyle  ayar veriyor :   Ersoy Dede, “Keşke büyükbabanıza kulak verseydiniz. İyi bir müslüman olarak dedikodu yapmak yerine daha faydalı şeylere vakit ayırırdınız. Adamın metresi muhtemelen sadece karısını ilgilendiren bir konu olsa gerek. Bizi ilgilendiren kısımları için de Adnan Menderes’i rahmetle anıyoruz. Öyle…” diye yazıyor !

Metreslere  itibar etme  merakıyla  ‘İyi Müslüman ‘ olmayı bitiştirmek nasıl bir iştir ,  Osmanlı özlemi derken   dizilerde  kırıp döküp lego gibi yeniden birleştirip acaip şekiller verdikleri   tarihten sonra bir de bu çıktı başımıza  .

Ersoy beyin metres müessesesine bakışı  ise , eşi hanımefendiyi ilgilendirir elbette  Çünkü Ersoy Dede ülkeyi yönetmiyor , en azından bildiğimiz kadarıyla , dolayısıyla ne yaparsa yapsın   , fakat   Rahmetli Menderes  ülkeyi yönetiyordu ve evli kadınlarla  eşlerinin bilgisi dahilinde ilişkiye girmesi  elbette bizleri ilgilendirir eşleri ilgilendirmese de !  Çünkü yakışıksız  bir durumdur .  

Siyasal İslamın  seksi , metresleri  bu kadar referans alması ise  inananların uçkurlarıyla bozmuş insanlar olduğu izlenimi vermesi ise  çok acıklı  ve şık değil .

Sayın Barbarosoğlu’nun dedesi  ise bu  durumu   savunmuyor , Menderes ile ilgili duruma inanmıyor , yakıştırmıyor , keşke Ersoy Dede  Barbarosoğlu’nun örnek verdiği ‘Dede’ den örnek alsaydı ,  iyi olmaz mıydı , şahane bir Müslüman olabilir miydi , yeterli olur muydu bilemem ama iyi olurdu  .

Menderes’in bir metresinin eşi İstanbul emniyet müdürü ve ilişkiyi biliyor , diğer metresin eşini yurtdışı göreve  atadığı  söyleniyor yani her iki metres evli ,eşleri resmi görevleri olan insanlar yani bu işler sadece Menderes’in eşi Berrin hanımefendiyi ilgilendirmiyor , Ersoy Dede çok genç duymadı ama daha fenası  okumadı herhalde.

 İyi  Müslüman olmanın şartı   Ersoy Dede’ye  göre  sadece eşleri ilgilendiren çok eşlilik ise  bu Cumhuriyetin devlet  protokolünde iyi durmaz   .  

Vatandaşları ikisi arasında tercih yapmaya zorlamak ise Ersoy Dede’nin işi ise rengini belli etmiş  , buyrun Ersoy Bey size karışmak ne haddimize , Nihat Hatipoğluna ciddi bir rakip geliyor demektir  .

Hürriyet’in başına aslan gibi çapkın , ama bekar , kadınların beğendiği  Müslüman Mahallesinden ama  laiklerin nezdinde itibarı olan  Ahmet Hakan geldi , umarım başarılı olur .

Evliliğe gelince  , esasen sorun olacaksa  evlenmekte şart değildir , her yiğidin harcı da değildir, yürütmekte zordur , beceremeyen evlenmez , yürütemeyen ayrılır  , ancak çok eşli AKP Müteahhitlerini , zenginlerini ,   nikahlı eşleri de  ses etmiyor  nasılsa ,  memnun edeceğiz diye  ‘Metresler’i   İyi Müslüman olmanın şartı  yapacak  değiliz    , tasvip etmeyenleri gıybetle suçlamak ise hangi akla ,

imana sığar , sığmaz ama gazetelerin  reklam meselesi bu yağlı müşterilerden .  

Ersoy  Dede iyi Müslüman mıdır değil midir  bilemem , ama bir kadın yazara Müslümanlık dersi veren amatör bir maço gibi olmuş , ummazdım , bir zamanlar programlarını dünyadan harika müzik parçalarıyla kapatan bu genç adam nereden nereye , niçin geldi , böyle yapıyor hiç anlamadım . Bakalım Hürriyet’te yeri olacak mı ! 

New York,  Palo Alto , İngiltere’de  sokaklarda  kahkahalar atarak yürüyen ‘Anamın başörtüsüne laf ettirmem ‘ diye basbar bağıranlardan   Cüneyt Özdemir yer bulmuş diye haberler çıktı . İyi olmuş belki sinir gülme ve ukala tavrına köşe  iyi  gelir.

Saymaz  olmazsa olmazdı , Kıvanç Tatlıtuğ bile onun yerini dolduramadı .   

Tekerleğin icadından sonraki en büyük buluş sanki ‘metreslik’ gibi bir izlenim ise  bizi ileri götürmez , esasen eşler veya ilk eşler olmasa metres veya 2. Eşlerin  olması mümkün değil  neden mi ,   

Başarılı pek çok adam başarısını birinci eşine borçlu oluyor 2 hanımıda bu başarıya borçlu , aslında yazıldığı gibi karışık değil gayet basit ve net  ilk eş sayesinde 2. bulunuyor .

1.sayesinde para götürülmese ikinciyi bok bulurlar.

Bakalım Hürriyet  bunu yazabilecek bir gazete mi olacak , kadınlardan yana , kadınlar önemli hemde çok .

Saygıyla Kayda Geçsin , ülkemin bunu anlamayan bütün hödüklerine Allah Akıl Versin Efendim