KAYDA GEÇSİN

Her şeyin ‘doğal’ı modası var , ‘Doğal Bal’ ‘Doğal Kahvaltı’ ‘Doğal Pekmez’ , ‘Doğal Çocuk’ filan böyle gidiyor .

Bu gün size  bir nevi hayranlıkla izlediğim iki ‘Doğal İnsanımız’dan bahsetmek istiyorum.

Bizleri kendilerine göre değiştirmek isteyenlerin başında bu  iki gündem kralı geliyor  . Olduğumuz gibi halimizi pek uygun bulmuyorlar.  Doğal halimizi beğenmemek onların doğal hali.

Müfid bey ile Nevzad Beyler bizlerin doğal muhalifi .

Yaşıtlarına   göre son derece sevimli ve yaramazlar , rahat durmayan çocuklar gibiler.

Çok hareketli ,  ele avuca sığmayan   haşarı mı haşarı ağızlarından gündem  damlayan yanları var .

 

Nevzat Bey önce gezide üstüne gaz sıkılanların gazdan hoşlandıklarını ifade  etmişti .

Nevzat Bey’e göre   meydanlara çıkanlar  ‘ Gazımı verin , sıkın üstüme ‘ diyen gazperest

homodeuslar , kendisi malum üniversite rektörü boşa sallayacak hali yok  ciddiye almak durumunda olmasak niye  yazalım zaten .

Nevzat Bey’in sözlerinin   Prof Şengör’ün bok yemek işkence sayılmaz  sözlerinden eksiği yok fazlası var !

Bizlerin de milletçe  akademisyenlerden yana şansı müthiş , bu doğal bir durum mu takdirinize bırakıyorum .

Nevzat Bey’in gaz ve Celal beyin   bok yeme  yorumları   , hep aynı TV kanalından neşet etti , ne tesadüf değil mi !

Bilim programlarına merak saran bu doğal  kanalın bilimadamı seçkileri muhteşem , Cansu’yu , Pelin’i niye  kaçırdılar diye düşünüyordum , eh onların bilimsel faaliyetleri bu kadar derin değildi , hafif kaldılar.

 

Nevzat  bey birde televizyonlarda    didaktik ve sinir skeçlerle , doğal soğukluklarla dolu  bir programa  başladı , her biri derslerle bezenmiş o küçük oyunlara , oyunbazlara  muzur gülüşleriyle kalplerde  yeniden  yerini alırken , zaten ondan başka gülen yok ,   geçenlerde  dayanamadı twitter da  bombayı patlattı ve gündeme oturdu   .

Bu sefer  cennet mekan olsun Neslican Tay’ın ‘seküler dünyasallaşma rüzgarına kapılmasaydı  dinlerin hayata anlam katma ve teselli gücünden faydalanabilseydi hastalığı düşman gibi görmeyeceğini ‘ tweetledi.

Bu  keramete perende attıran sözlerden hiç bir şey anlamadık .

Niye söyledi eminim bir  mazereti vardır , benim  naçizane kanaatim   anlaşılmaz olmayı seven bir adam , karizması burada , anlaşılmayan Nevzat .

Ne demek istediği Yeni Şafak yazarı bir bey dışında kimse tarafından anlaşılamadı zaten .

 

Ama  asıl bomba sonraki tweeti   Nevzat Bey’in ,  ve hayret kimsenin ilgisini çekmedi  oysa  çok önemli bir tweet : ‘ Oxforda bağlı St.Benets enstitüsü ile güzel bir başlangıç yaptık ‘ haberini  veriyor .

 

St.Benedict tariki ile kardeşçe bir başlangıç sonucunda topunu Müslüman mı yapacaksınız bize sürpriz diye  söylemiyor musunuz yoksa  ,,malum bu enstitü  daimi bir Bedenictine vakfı , laiklik çalışmaları , incelemeleri  için kurulmuş , manastır  keşişler yerine  araştırmacılar var ,  ne oluyor biraz çıtlatın

yahu ! Bizim Diyanet var mı, hoş onlar iyice televizyoncu oldular başka işleri gözleri görmüyor !

Malum ‘Saint Benedict of Nursia ‘  Batı Monastisiz’ min kurucusu  , ancak Nevzat Bey  neye başlıyorlarsa  bu konuda  endişelerim yok değil , ortak görüşmelerin , işbirliğinin konuları ,politik pisikoliji  , Türkiye Bağımlılık  Risk Profili ve ruh sağlığı haritası , "Türkiye Duygu Haritası ve Politik Yansımaları" başlıklı bir sunum yapılmış . Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan ise Üsküdar Üniversitesi Politik Psikoloji Merkezinin son bir yılda yaptığı araştırmalardan bahsetmiş .
 

Bu işbirliği , başlangıcın  sonunda onları Müslüman yapayım derken  sizler  papaz olmayında , biz sonra sizsiz ne yaparız .

Aman ha ,  Nevzat bey ekşisözlükten okuduğuma göre  siz besmelesiz beyin haritasına bakmıyormuşsunuz , bu arada  ‘Beyin haritası’ sözcükleri çok moralimi düzeltti demek hala haritası çıkacak beyinlerimiz var Allaha Şükür , aman beyinleri  imara açmayın kamu yararına öylece kalksınlar biz konuya dönelim , St. Benets ile çalışırken ne olur ne olmaz   inşallah devamlı Kafirun suresini okumayı ihmal etmezsiniz , sakın   sakata gelmeyin. İngilizlerle şaka olmaz.

Nevzat Bey  bombayı patlatır ,  Müfit Bey  durur mu ?

Yeniçağ’da okuduğuma göre   AKP'ye yakınlığıyla bilinen eski Yeni Şafak yazarı Müfid Yüksel ki Rahmetli Mekanı cennet olsun Metin Yüksel ve mürted mürted ABD’de oturan (ailesi tarafından böyle ilan edildi , yoksa benim ne  haddime bu kelimeyi kullanmak tövbe )   açık ara bu toprakların  en zeki en esprili ve bilgili  Müslümanı Edip Yüksel’in de kardeşi oluyor.

Müfid Bey  yerinde duramıyor  haşarı mı haşarı  ODTÜ’lü  bir sosyolog . ODTÜ’lülerin  malum ‘orantısız zeka’ meselesi vardır , Müfit Bey de ise  orantısız insicam , sosyal medyada atış sorunu var gibi , değişik bir çok renkliliği temisl ediyor  , mozaiğimizin  sanki düştü düşecek bir parçası , derhal tamir  ve  yerine yapıştırmak gerekiyor , kaybolursa orijinalini bulamayız sonra  .Kimselere benzemiyor.

 

Daha önce Andımız'ı  da 'Bölücülük' olarak nitelendiren Müfid Yüksel, "Bu ülkeyi biz Araplaştıracağız " ifadesiyle büyük tepki toplanınca  tweeti silmek zorunda kalmış.

‘Biz’ ile kasıt kimler açıklamamış. Demek bizi Arabize etmek isteyen ‘El Biz’ diye bir  hayır kuruluşu mu var anlamadım . Silmiş.

Böylece  Müfid Yüksel, kişisel sosyal medya hesabından "Bu ülkeyi biz Araplaştıracağız. Büyükşehirlere Arap mahalleleri kuracağız" projesinide herhalde askıya almış oldu .

Nereden çıktı bu Arap Mahalleleri , aramızda kaynamış  gidiyorlar yoksa Arapları   gettolara toplayıp sonra  kamyonlara doldurup  meçhule mi yollayacaklar   anlaşılmıyor , hani Bıyıklı amca yapmıştı katiyen olmaz , bize uzak böyle boktan  şeyler.

 

Yok bizi Arabize edecekse  , bu nasıl  olacak , biraz açmalı bu konuyu ,

Mesela ;  kızlarımız Prenses Haya gibi St. Hilda Oxford’ a mı gidecek , at binecek , Kraliçenin önünde reverans yapıp , kocaman şapkalar takıp  sonra 30 çocuklu şeyhin 6. Karısı olup çocuk yapıp  daha sonra Almanya  üzerinden İngiltereye kaçıp Kensington’da dünya dedikodu gündemine  mi  oturacak  , ne luzum var Müfid Bey böyle şeylere heves etmeye .

 

Yoksa  Emire el Tawil gibi mi , oda  galiba 1. Eşini  boşayıp 2. Eşiyle evlenmişmiş…

Kral Fahd’ın gizli eşi Janan Harb’e ne diyelim , kadın İngiliz vatandaşı ve kralın oğlundan 20 milyon pound 2 ev aldı tazminat olarak , ama 12 yıl uğraşmış  , İngiliz mahkemeleri  kadının lehine karar verince  bu para onlar için ne ki haftalık çamaşır yıkatma parası demiş. Bu hikayeler bitmez.

 

Müfit Bey sen  Arab uzmanı olarak bize anlat şu işleri  bu adamlar ne yapıyorlar yahu , karılarıyla ayrı , kizlarıyla ayrı ,  ilişkileri facia ,  peki  taşlanan kadınlar   hangileri , garibanlar mı  aralarında prensesler de var  .

 

Ama asıl soru Müfid Bey’in bizleri neden Arap yapmak istediği  , bizi Arabize etmek nesi ,

sahi  niye bizi Araplara  benzetmek istiyorsun , benzetme arzunu anlayabilirim , bizleri bir güzel benzetmek istiyor olabilirsin ,  Müteaahhid  Cengiz Bey’de de böyle bir arzu tezahür etmişti  ama sen madem bizi benzeteceksin  ,neden benzetecek  bula bula  Arap’ları seçtin ?

Çiçeklere, Okyanuslara, rüzgara, göğe  , şiirlere  öykülere  benzetebilirken illa Araplara benzetmek istiyorsun , çok sinir ettin beni.

Neden huzursuzsun bizim biz olmamızdan    , öyle ise niye yoruluyorsun bizi değiştirmeye , bizden   Arap olmaz  sen git  Arabistanda yaşa  çok seviyorsan , daha kolay değil mi bizi değiştirene kadar kendin mekan değiştirirsin.

Bizi neden Arabize etmek istiyorsun , yoksa beter olalım diye mi, aşkolsun  böyle düşünüyorsan  bize de yazık Arap’lara da.

Ben seni Lapon  yapmayı hayal etmiyorum , olduğun gibi kabul ediyorum  bu diz boyu saçmalıklarınla çünkü Lapon olsanda sen değişmeyeceksin , bu sefer bizleri Araplaştırmak isteyen Lapon olacaksın !

Neden   Müfid Bey neden  ,  sen ki ODTÜ’nün  orantısız zekasından çıkmışsın yakışıyor mu bizi benzetmeye çalışmak, ne yaptık ki sana ?

Biri Duygu haritamızı anlatır , bize sormadan ,   öbürü Arabize etmek ister amma çekiştirdiniz yahu .

Bizi  olduğumuz gibi sevin , sağa sola  oramızın buramızın haritasını vermeyin , Arabize filan da etmeyin , çok mu zor yahu . Sonra bu paraları siz nereden buluyorsunuz Diyanet bütçesinden mi, sanmam.

Senelerdir  biz  ikinizi   de olduğunuz  gibi sevdik, kızdık ama sevdik değiştirmeye de

Kalkmadık  , istediğiniz gibi konuşuyorsunuz .   Fakat bizde insanız o çizdiğiniz duygu haritamızda  tepe atma noktası çıkmıyor galiba , ama vardır  , yalanım varsa Arap olayım.

Quo Vadis Beyler ?

Nevzat ve Müfid Beylere ve Susan Medyamıza  Saygıyla Kayda Geçsin Efendim .

Not :

necefugurlu@gmail.com