KAYDA GEÇSİN

Gerçeklerin hamasi nutuklara ihtiyacı yok hepsi ortada , gören gözler görüyor , gören ama görmezden gelen gözlere ise  yazıklar olsun .

Kimilerinin     söyleyecekleri  dinlensin istiyorlar medyada  , ama nafile .

Bunlar Boğaz sırtlarında değil sanki başka ülkede oturuyorlar.

Yoksulluk iyi insanları bozmaz ama zenginliğin entelektüel geçinen insanları bile  rezil hale getirdiğini görüyoruz  maalesef  demek  ki sorun yoksulluk değil bunların havadan  zenginliği.

İkide birde dile pelesenk olan ‘Kabul edilemez’ sözcükleri  de çok sık kullanılıyor ama  durum tam tersi ne kadar ‘Kabul edilemez’ varsa kabul görmüş vaziyette , zaman öyle bir zaman .

İnsanın kendini küçük düşürmekten zevk alması mesela kabul edilemez , ama ekranlarda pekala  kabul ediliyor  .

Yaranacağım diye batı medeniyeti yamyamlık yaptı dedi  bir  AKP bilgesi,

 Japonlar dünya savaşında esir Amerika’lıları yediler be  bunun doğusu batısı var mı ,  Bush  düşen uçağından   paraşütle denize atladığı için kurtuldu  diğer 4 arkadaşı sahile yakın atlayıp esir düşünce olanlar oluyor , uzun süre ailelerden durum saklanıyor , yeni açıklandı .

Yıllar sonra Baba Bush 1990’larda Japonya ziyaretinde rahatsızlanıp Japon Başbakan’ın kafasına kusan ilk ABD Başkanı oluyor ! Midesi rahatsızlanmış adamın yoksa kabul edilebilir bir durum mu ? Hangisi diye sorduğunuzu duyar gibiyim . Japonya mesela Doğu’da , hani çok önemli değil o hayali çizgi ya …

Doğrudur batının bilhassa kolonilerinden gelenleri Ota Benga misali ‘pigmeye bakın ‘  dercesine  hayvanat bahçesinde hayvanlarla birlikte  teşhir ettiği  (New York) , ama sonunda   itiraz edenler kazandı ve Ota onu insan olarak  kabul eden bir ailenin yanında kalmaya başlar, ne var ki  ona gösterilen ilgi saygı  çözüm olamaz , sonu hazindir intihar eder.

Hotento Venüs’ü  diye takdim  teşhir edilen  Sarah Baartman’a olanlar daha da acıklıdır, büyük kalçaları yüzünden sapık showlarda kullanıldı 26 yaşında öldüğünde  ölüm nedeni alkol  mü uyuşturucu mu bilemediler, hatta utanmadan ölü vücüdu bile  teşhir edildi , ve Mandela onu ölümünden  yıllar sonra Afrika’ya getirip vatanına törenle defnetti , iade-i itibar .

Ancak  Batı   bırakın kolonilerinde yaptıklarını   kendi insanlarına işkenceler uygulayan bağnaz dincilerin en manyağı , dini mahkemeleri yöneten  Torquemada ‘nın işkencelerinden , engizisyon’ dan insan hakları  beyannamesine gelebildi , bundan haberi yok herhalde arkadaşımın , Kadıköy’de yaşasaydı olurdu Selami Başkan yıllar önce her Kadıköylü’nün evine bu küçük kitapçığı bedava dağıtarak soktu , Allah Razı olsun .

Yazmaktan okumaya vakit bulamıyor herhalde , eh batı tü kaka doğu çok iyidir işin kolay yolu , kaşını da kaldırırsın ee hadi uygula Cengiz Han’ın ‘Yassa’ sını , Kubilay’da  olur  kamu malı hırsızlarını sar halıya üstünden atlıları geçir, yok o kadar da Doğu’lu değiller !

Bir başka atehe yakın arkadaş da yine milliyetçiliğe sığınmış   ‘Batı’ ya laf atıyor, efendim biz elektrik kesintilerinde yağma yapmazmışız , vay vay vay , Kaz Dağları gündüz gözüyle maaşallah yolunmuş tavuğa döndü bu bakımdan doğru söylüyor .

Bu lafları söyleyenlerin hürmet itibar gördüğü   bir medya bizi utandırıyor.

Allahtan kimsenin iplediği yok , iktidar gücü dışında ,  bunlar yüzsüz  olabilir ama ülkeyi idare eden güç bunlar yüzünden  acınası hale gelmemeli , kim olurlarsa olsunlar.

Bunlarla mı birlik  olacağız   , pardon ?   Başlıyorlar ‘Lazı Kürdü, Gürcüsü..’ diye kaç etnisite 47 diyen var , 42 diyen,  37 de el sıkan ee say o zaman hepsini yok  en fazla 5, 6 sonra kesiliyorlar ! Kesilir   tabii böyle saya saya ve kimilerini  yok saya mı bölünme önlenir , çok sıkıldık artık .

Bunlar birde  halka sıkıntı müjdeleyip ‘aşarız’ diyorlar , halk namına nöbet tutmalar hangi sıfatla ise, ABD düşmanlığı ama sürekli  Lincoln Atasözlerine kadar ABD referansları kullanmalar , vallahi bıktık  bunların ne dost ne düşman hele bizim namımıza bir bok olacak halleri yok .

Kedi siyahmış beyazmış fak etmez, yeter ki  ülke için  fare yakalasın bunlar kedi olalı tek bir fare yakalayamadılar ve hala  yalaka kadrosundan devam .

Liderler  kendilerinden başkalarının  başarıları için çalışan insanlardır başarısızlar için değil .

Unutulmamalı ki toplumlar durmadan yenilenirken çocuklaşırlar , ve çocuklar herşeyi hatırlarlar , hatta olmuş olsun olmasın , sanırım korktukları bu . Çok mu zor ekranlardan bunları almak , moral bozmak, kızdırmak, öfkelendirmek ve bir ulusu  utandırmaksa  maksat başka tabii o zaman rahatsız etmeyelim devam .

Bunları Kayda Geçtik ,Saygıyla Efendim