KAYDA GEÇSİN

Millet neye tepki vereceğini şaşırdı , tepki yetiştiremiyor .

Saf yanımız vardır , beyana inanırız da , dolduruşa gelip öyle sokaklara dökülmeyiz , açıkçası zannedildiği kadar salak değilizdir, sabır taşı çatlar biz  çatlamayız , yutar gibi yapar yutmayız , tükürürüz.

‘Ay şekerim çok tepkisiz bir toplum’ suçlaması yapanlar hayatlarını  bizim bu sabrımıza borçludurlar.

Ve kuzey komşumuz    Moskova semalarında görünen mavi ayı   izlerken ve Atlantik ötesi müttefikimizin Başkanı ortadoğuda savaş suçu işlemiş asker mahkumları affederken  bunun disiplinsizliğe yol açacağı uyarısını yapan generaller kıyamet koparırken biz neye tepki vereceğiz ?

Bunlardan hangisine  tepki gösterelim ?

Meryem Cannes’da belki önü açılır diye tuvaletinin etek kısmını şeffaf yapmış ,

Bizimkiler  altı açık geziyor kızcağız diye üzülürler şimdi ,   muhtemelen alt bezi , mesane pedi ,  külodu reklamı çevirtirler , bence hiiiç tepki vermeyelim  kıçı açık gezsin .

Nagehan Alçı’ya mı tepki vereceğiz   yoksa Ukrayna’da görülen yatalak eşi ROK’a  mı , ben bir aileye   2 tepki çok , tepki ziyanı olur   birini seçin derim .

Üretim yapmayan fabrikanın reklamı yapılıyorsa tepki vermek lazım mı yoksa başka şey mi bilemiyorum işi Tüsiad’a bırakalım onlar tepki versin .

Kalabalık gördü mi sahneye çıkıp saatlerce saçmalayanlara izleyci tepki göstersin biz niye yorulacağız , oradaysak yuhalarız.

Gazeteci gördü mü  öpüşmeye başlayan  ‘ aşıklar ‘ ,

Her soruyu kendine çevirip kendinden bahseden hıyarlar,

Yazılarında kendini meth eden yazarlar ,

Sürekli siyasetçilere  nasihat veren  doğuştan  ülke yöneticisi olup   siyasetçi olmak yerine gazetecilik , akademisyenlik yaparken kendilerine  akıl verecek  siyasi  kukla arayanlar , 

Devamlı her gece   bir ekranda bıktırana kadar   kardeşlik mesajları verip millete ikide bir ‘  hadi öpüşün ‘   tarzı bayram değil seyran değil  birbirimizi neden öpeceğiz   zorlamaları  yapan  güya barışcı  sevimsizler  …

İktidar ve muhalefeti   yanyana gördüğü  her resmi  bunu dünyaya mesaj olarak algılayan dünyanın bu resimden haberi bile olmayacağını olsa da umuru olmadığını anlayamayan  söz sahipleri …

Bunlara  tepki göstermek naçizane kanaatim çok yanlış , çünkü  bunlara tepki göstermek ömürlerini uzatıyor , dikkat edin  cevap bile vermeden yola devam ediyorlar ! Onun için yorulmayın derim .

Ve gelelim ;

‘Fetöcüler, ‘Fetöcü olma ihtimali olanlar, Fetöcü olma ihtimali olanları  ihbar eden  eski Fetöcüler ,   Fetöcü olmakla  itham edilmekten korkan Fetöcü olmayanlar , Keyfi yerinde gayet güzel  kimsenin bulaşmadığı  bir zamanlar Fetöcü olup tornistan edenler ,    birde   Fetöcü görünmeyip Fetöcüler  tarafından zengin edilenler  ki bence bunlar ikiye ayrılıyor bile bile yapılanlarla Fetöcülere fena kazık atanlar ,yolanlar …  ve bunlardan azade  tamamen ülkesine , insanlığa katkıda bulunmak için  halisane duygularla yola çıkmış  ve şimdi başlarına gelene şaşkın olanlar , bütün bunları toplayınca   geriye   kaç kişi kalıyor zaten çözmek zor  , kime ne tepkisi gösterilecek ?

Ekranlarda sürekli Harp akademilerinde ders verdiğiyle böbürlenenler , hangi akademi  tam anlaşılmıyor ve sanki ordu arkalarında gibi bir pozdalar  ama zaten tepkinin muhatabı biz olmamalıyız koskoca ordu dururken , onlarda ne desin hocam ders verdin tamamda kapa çeneni diyecek halleri yok .

Ve  her gün bir kadının dövüldüğü , sövüldüğü öldürüldüğü , 1 ila 2 yaş gurubu çocukların her gün  başı boş bırakıldığı için  oynarken kaybolduğu bir ülkede sen sus sus , bir oyuncu ve bir şarkıcı  sevgili  kafayı bulmuşlar dövüşünce ayaklara kalk , yahu bu meyhane kavgasından beter katiyen tepki vermeye değmez , ayılınca barışırlar .

Bazen sessizlik en büyük tepkidir, sessizlik kendimize güvenin ta kendisidir .

Çok  konuşan tweet atan edepsizlerden çıkar kendine güvenemeyenler,  onlara tepki dahi vermeden hak edenlere destek vererek  bu işlerin içinden çıkarız .

Çok  vakit kaybettik bunlara laf yetiştiriken ,  biz laf yetiştirelim diye varlar ve bizi öfkelendirerek kazanıyorlar  .

Bütün Numaraları Budur 

Kayda Geçsin  efendim , Saygıyla