KAYDA GEÇSİN

Çok tuhaf  bir azınlık tarafından  oraya buraya   çekiştiriliyoruz   diye yaza yaza kaçıncı yaz geldi  !

Bunu yabancı istihbaratların oyunu olarak görenler tamamen haksız olmasalarda yıkanan beyinler % 100 yerli !

Ve şimdi o güzelim  beyinler ‘Her Şey Çok Güzel Olacak’ demeyi pek sevdi .

Bir zamanlar ‘Beyaz Türk’  sözleri olmadan cümle kurulmazdı .

Ahh o bizim en güzel sloganımızdı , ezilen , itilip dürtülenlerin .

 

Biz ‘Zenciymişik’  mahsuscuktan  onlar ‘Beyaz Türk’  işin komiği  bu sloganda dar çevrenin bir  marifetiydi , uyduruk bir baş kaldırı , isyan  , romantizm , hatta kimileri için   fikir özgürlüğü bağlamında çok tutuldu .

Artık  unutuldu , çoktan   tedavülden kalktı . Zenciler Beyaz oldular !

 

Şimdi  ise   Sayın Kılıçdaroğlu’nun  da   sıkça  tekrar ettiği   ‘  konuşmayan dilsiz şeytan’dır sözleri   var  , ve bu sözler   malum  1986  Nobel Barış Ödül’ lü   Elie Wiesel’in  sözleridir .

Auschwich  Temerküz Kampından sağ kurtulmayı başarmış , A- 7713 numaralı  Auschwich mahkumu  Prof. , Elie  Wiesel ,  activist, 50’yi aşkın kitabın yazarı   Romanya’dan ailesi ile birlikte toplama kampına götürülmüş ,aileden kurtulanlar da var ölenlerde ,  o korkunç  deneyimde  susanları ondan  daha iyi kim bilebilir ki ? Cennet mekan olsun .

Elie Wiesel’in   ‘Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır.’  Sözlerinin  devamı da şöyle gelir :
‘Adaletsizliği engelleyecek gücünüzün olmadığı zamanlar olabilir.
Fakat, itiraz etmeyi beceremediğiniz bir zaman asla olmamalı.’

İşte asıl bu satırlar çok önemli.

 

Ne var ki ,  bizim  sorunumuz konuşmayan dilsiz şeytanlardan ibaret değil , bir de sabahtan akşama  abuk sabuk  konuşan şeytanlar var ,  her konuşan da melek değil yani .

Ve öyle laflar ediyorlar ki  insan susanı acaba daha mı iyi diye geçiriyor içinden.

Bir de dilsiz şeytanın konuşturduğu şeytanlar en fenaları .

 

Dahası  çıkarları gereği   susmuş susmuş ,  şimdi konuşur gibi yapan şeytanları ne yapacağız  , veya  herkesten fazla car car konuşanı ama ne diyeceğini bilemeyenini , yahu   hangisiyle uğraşacağız ?   Neyse ,  Her  Şey Güzel Olacak .

 

Böylesi baskın ,  taşkın , ukala,  kabiliyetsiz ,  ortalama zekası  80 -90  civarı  kutsanmışlar   bize düştü yahu .   

Olsun Her Şey Güzel Olacak , oğlum böyle diyor .

 

Kafayı sıyırmış  konuşma maratonunda   bir  azınlık  ekranlarda  birbirleriyle yarış halinde  amip gibi çoğalıyorlar.

Olsun Her Şey Güzel Olacak , oğlum öyle diyor .

Afrika’da bile görülmedi  böylesi  azınlık   neticede     Apartheid, siyahilere yönelik uygulanan beyaz milliyetçiliğine verilen bir sistemin adı ,    buradakilerin   ise ne bok olduğu belli bile  değil .

Bunların ırkı para . Ama  biliyoruz ki Her Şey Güzel Olacak ! Gelinim de öyle diyor , karı koca ağız birliği yapmışlar .

  

Ortada siyah yok , dertli olan  ‘Beyaz’  ve kendi içinden   ‘ Beyaz Türk ‘  adı takılan ve bana kalırsa kendilerini önemsetmek , diğer beyazları ürkütmek için dar çevrenin  icat ettikleri bir deyiş   ,  yine kendi aralarında bir düzenleme bu  zırvayla  kaç senedir  idare ediyoruz .

Sabır , Her Şey Güzel Olacak , oğlum ısrarlı sabah akşam telefon açıp tekrar ediyor , o kapatıyor gelinim devam ediyor .

Olsun Her Şey Güzel Olacak .

 

Bu  vatan senindi  benimdi  diye koca adamlar  , kadınlar  vatanı  çekiştire çekiştire kimin elinde kalırsa   parçası benden  çamaşır ipine çevirdiler.

 

Artık  vatan sevgisini    anasına duyduğu  sevgiye   tercih ettiğini söyleyen  üstün zekalar  bile çıktı .

Ne alakası var , anana sevgi  niye vatan  sevgisiyle çelişsin  annen  vatan haini değilse tabi , tosbiş .

Bir  şeyi severken öbürünü boklamadan  edemeyen  seçme saksılarda  bizde.

Önemli değil , her şey güzel olacak .

 

Elbette ekranlarda  her saniyenin hakkını veren değerli insanlarda var , Merdan Yanardağ , açık net bilgilendirici bir gazeteci , yanında   onun ciddiyetini biraz kırmak için olsa gerek  sakalı yüzünden  memleketi ayağa kaldıran Emre Kongar  çilek rengi ceketiyle   Merdan Bey’e  laf bırakırsa tabii.

Ve Can Ataklı en zor olanı yapıyor , çok uzun bir programa  izleyiciye az geldi dedirtecek kadar zeki bir muhalefet yapıyor .

 

Muhalefetimiz  ise   kazandığı seçimi terk edip yenisine razı ve  destek için  ‘ Her Şey çok güzel olacak ‘ diye bağıran  bir çocuğun  arkasına sıraya dizdi  muhalifleri    bağırttıyor . Olsun , Her Şey Güzel Olacak .

Desen kabahat , demesen daha büyük kabahat .

 

Milleti bir masal arkasından  Çirkin Böcekten kelebeğe dönüşmeyi bekler hale getirdiler.

 

Ben  artık  bu kadar sık seçimler,   PR kampanyalarından  servet elde eden , anketçi, banketçi, PR’cı lardan medet ummaya başladım demokrasi getirmeleri için , her gece bir kanaldalar zaten .

 

Tamam  güzel şeyler olmuyor değil , mesela yazar Beşir Ayvazoğlu geçenlerde Ramazan münasabetiyle herhalde yemek kültürü faslından Güllaç tarif etti , araya bademler, fıstıklar filan döşedi , herhalde yemek programı yapacak , edebi iddiası olan bir yazarın bir nevi  televizyonların jandarması olarak ifade edilen RTÜk üyesi olmasından çok daha mantıklı ,  eh Nusret’e bir rakip şart   Beşir Bey’den  iyi ‘Literary Chef ‘  bulunur mu .

 

Yepyeni bir kanalda   programlarına devam eden Cengiz Semercioğlu ve Seren Serengil’in    programında  ise  Cengiz Semercioğlu Seren Serengil’e   Stelyo Pipis’in annesinin  selamını  söyledi , Seren kendisiyle tanışmazmış  ama selamı  aldı bu nasıl güzel bir davranıştır ,  tanımadığından selam almak vermek böyle barışçıl magazin hepsine  örnek olsun . Her Şey Güzel Oluyor bile .

 

Canım Fener Bahçe ise  10. Sıraya düştü , Ramazanda  ekranda  karşımda Acun ,  Cem Yılmaz ve Başkan Ali Koç.

Keşkül’ü  fukara  yani   “Yoksul çanağı” na para topladılar.  Mevlevi tarikatında, el açmak (dilenmek) yasaklandığından, Mevlevi dervişleri sunulan niyazı (Nezîr-Hediye), Hak’tan bilerek kabul ederlermiş .  Yolculuk sırasında aldıkları bu niyazları gittikleri yere yardım olarak götürürlermiş  .  

İnsan üzülüyor tabii Fener Bahçenin şu haline ama   Her Şey Çok Güzel Olacak , oğlum da söylüyor .  Lakin Fenerbahçe ne olacak ? 

Her Şey Güzel Olacak  , ama nasıl olacak . 

Saygıyla Kayda Geçsin Efendim  necefugurlu@gmail.com