Mart 2004’de yapılan yerel seçimlerde DSP’nin, Etimesgut adayı olmuştum.

O dönemde televizyon programlarında, seçim konuşmalarımda, ev ve esnaf ziyaretlerimde anlattığım, ayrıca tanıtım broşürümde de yer alan birçok projem, bugün her partiden belediyeler tarafından kullanılıyor.

Bazı projelerim ise her seçim öncesi gündeme geliyor, adaylar tarafından dillendiriliyor.

Son olarak, AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, “50 bin gence yarı zamanlı iş” projesini açıkladı.

Tam 15 yıl önce Etimesgut’taki tüm işsiz gençlere yarı zamanlı (part time) iş projesini açıkladığımda, başta rakiplerim olmak üzere bazı çevrelerden alaylı eleştiriler almıştım.

Özellikle gençlere bu projeyi anlatırken, kazanacakları paranın miktarını ve hangi işlerde çalışacaklarına kadar tüm ayrıntıları da açıklamıştım.

Bir başka projem ise toplu sünnet ve düğünlerin insanları rencide ettiği, “Yoksullar böyle toplu düğünlere layık” düşüncesini oluşturduğu gerekçesiyle her çocuğa ve çifte özel düğün yapmayı içeriyordu.

Bunun için de evlenecek her çifte ve sünnet olacak çocuğa düğün parasını vereceğimi açıklamıştım. 

İşte bu proje de, 15 yıl sonra, Binali Yıldırım tarafından, “Evleneceklere 8 bin TL Düğün Desteği” olarak açıklandı.

O dönemde insanlar projelerimden çok etkilenmiş, ama neden oy vermediklerini, “Bu adam toy, partisi de küçülmüş” diyerek izah etmişlerdi.

O günden bu güne boş durmadım, CHP için birçok proje hazırladım ve bazılarını da yazılarımda sizlere anlattım.

Ama seçim broşürümdeki bu projelerin, 15 yıl sonra İstanbul için Binali Yıldırım tarafından dile getirilmesi karşısında sessiz kalmak istemedim.

Bazı kişilerin, kendini övüyor eleştirisine yanıtım, “Sadece beyin emeğime, emeğime sahip çıkıyorum” olacaktır.

Beni ve projelerimi bilen biliyor, özellikle de Etimesgut’ta yaşayanlar çok iyi biliyor.