Hull City karıştı: Oklar Ozan Tufan'a döndü, taraftar anket başlattı

İngiltere kariyeri oldukça iyi başlayan Ozan Tufan, son haftalarda Hull City'de eleştirilen isimlerin başında geldi. Taraftarlar, Ozan Tufan'la ilgili bir anket başlattı.

Hull City karıştı: Oklar Ozan Tufan'a döndü, taraftar anket başlattı

Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu Hull City sezon başı transfer döneminde Ozan Tufan'ı kadrosuna katarak dikkat çekti. Tecrübeli orta saha, Championship ekibiyle anlaşma sağladı. İngiltere kariyeri oldukça iyi başlayan Ozan Tufan, son haftalarda takımda eleştirilen isimlerin başında geldi. Şota Arveladze'nin görevine son verilmesinin ardından taraftarlar, Ozan Tufan'la ilgili bir anket başlattı.

Türk iş insanı Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu Hull City transfer döneminde gözünü Türkiye pazarına çevirdi.

Championship ekibi Türkiye'de forma giymiş olan oyuncularla birlikte Türk futbolcuları da kadrosuna kattı. Hull City bu doğrultuda Allahyar Sayyadmanesh, Doğukan Sinik, Ozan Tufan, Jean Michael Seri, Adama Traore, Oscar Estupinan, Benjamin Tetteh ve Dimitris Pelkas'la sözleşme imzaladı.

KÖTÜ SONUÇLAR SONRASI AYRILIK

Championship'e iyi bir başlangıç yapan ve ilk 4 haftada rakiplerine mağlup olmayan Hull City son hafalarda büyük bir çöküşe geçti. Şota Arveladze'nin öğrencilerinin üst üste aldığı mağlubiyetler sonrası Gürcü teknik adamla yollar ayrıldı. Şota Arveladze'nin ayrılığı sonrası Hull City'le adı geçen teknik adamlar arasında Carlos Carvalhal, Fatih Terim, Sergen Yalçın, Şenol Güneş yer aldı.

LUTON MAÇI SONRASI OKLAR OZAN'A DÖNDÜ

Hull City'de üst üste alınan kötü sonuçların ardından Championship'teki konum 20'nci sıraya kadar geriledi. Hull City'nin bu mağlubiyetlerine son olarak Luton maçı eklendi. Ozan Tufan'ın gösterdiği performans Hull City taraftarlarını kızdırdı.

Ajansspor'un haberine göre, Ozan Tufan'ın oyunu sonrası İngiliz basını tecrübeli futbolcuya düşük not verdi.

FATİH TERİM REFERANS OLMUŞTU

Fenerbahçe'de kadro dışı durumdayken Hull City'nin kadrosuna kattığı Ozan Tufan için referans alınan isimlerden birisinin de Fatih Terim olduğu ortaya çıkmıştı. Ozan Tufan'ı almak için 3 milyon euro ödeyen Championship ekibinde Acun Ilıcalı açıklamalarda bulunmuştu. Fatih Terim'i referans aldığını belirten Acun Ilıcalı, "Ozan Tufan'ı, Fatih Terim'e sordum. Fatih hocam, 'Bir dakika bile düşünme' dedi. Sergen Yaçın’a sordum, 'Kendi pozisyonunda Türkiye'nin en iyisi' dedi. Emre Belözoğlu’na sordum 'Müthiş bir potansiyel' dedi" ifadelerini kullanmıştı.

SAKATLIK SONRASI TOPARLANAMADI

İngiltere kariyeri iyi başlayan Ozan Tufan, Bristol City ve Burnley müsabakalarında attığı gollerle taraftarların desteğini almıştı. Ozan Tufan, Championship'in 5'inci haftasında oynanan West Bromwich Albion maçında yaşadığı sakatlık sonrası bir türlü istenilen seviyeye gelemedi. Hull City'nin kendi sahasında Luton'a 2-0 kaybettiği maçta Ozan Tufan 90 dakika forma şansı buldu. İngiliz basını performansı için futbolcuya maçtaki en düşük not olan 4.3'ü verdi. Sosyal medyadan büyük tepki gören Ozan Tufan için bir Hull City taraftar medya hesabı anket açtı. Ankete katılanların yüzde 90'ı Ozan Tufan'ın performansını beğenmedi.

Etiketler
İngiltere Ozan Tufan