Beşiktaş, UEFA Şampiyonlar Ligi C Grubu'ndaki 3. Maçında Vodafone Park'ta Portekiz'in Sporting CP takımıyla karşılaştı. Karşılaşma, Portekiz ekibinin 4-1'lik üstünlüğü ile sona erdi.

Karşılaşma sonrası yayıncı kuruluş Exxen'e açıklamalar yapan Sergen Yalçın, "Maçtan sonra şunu düşünüyorum. Çok da 4-1’lik bir maç değil bence. Böyle maçlar her zaman oynanmaz. İyi oynadığımızı düşünüyorum ama maalesef duran toplarda yediğimiz goller biraz şans golleri" dedi. Tecrübeli teknik adam Sporting'in kendilerini 4-1 yenmesinin olağanüstü bir durum olduğunu belirtti.

Yalçın şunları kaydetti:

"Öncelikle üzgünüz. Başlamadan önce bu beklediğimiz bir skor değildi. Bu zor bir kulvar. Hataları affetmiyorlar. Oynadığımız takımlar ters takımlar, Sporting geçiş oyunu oynayan bir takım. Maçtan sonra şunu düşünüyorum. Çok da 4-1’lik bir maç değil bence. Böyle maçlar her zaman oynanmaz. İyi oynadığımızı düşünüyorum ama maalesef duran toplarda yediğimiz goller biraz şans golleri. Bu maça söyleyecek bir şey bulamıyorum. 4-1’lik bir oyun değil bu. Bence şans 2 tane aynı gol yedik. Tabii ki çalışılmış gibi görünebilir dışarıdan ama rakibi analiz ettik böyle bir gol görmedik. Şans faktörü çok yanlarındaydı kaleye gelmeden 3 tane gol attılar. Ne söyleyeceğimi bilemiyorum. Çok yorum yapılacak bir maç olarak görmüyorum.

Batshuayi şanssız, vuruyor vuruyor atamıyor. Bahanelerin arkasına sığınmayı seven biri değilim ama şanssızlık da var. bu rakibin bizi 4-1 yenmesi olağanüstü bir durum yani. Futbol bu hatalar oyunu. Bu maçtan ne ders çıkarabiliriz onu düşünüyoruz ama çok da çıkarılacak bir ders yok bence.

Derbi maçları her zaman önemlidir. Pazartesi oynayacağız, zor maç. Pazartesiye iyi hazırlanıp kazanıp tekrar normal durumumuza dönmek istiyoruz. Hiç beklemediğimiz şeyler oldu, sakatlıklar oldu. İşler iyi gitmiyor. Bu görüntü biraz fake, gerçek değil bu görüntü. Gerçek görüntü takımın  toparlanmasıyla ortaya çıkar."