A Milli Takım teknik direktörü Şenol Güneş, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri H Grubu’ndaki Andorra maçı sonrası açıklamalarda bulundu.

Şenol Güneş'in açıklamalarından satır başları:

"2-0'la başlamıştık, aynı skorla bitirdik. Maçlarımız gelecek yıl Mart'ta başlayacak. Sonra kamplar ve şampiyona... Geçmiş geride kaldı ama geçmişi değerlendireceğiz. Bugünkü maçta da epey fark vardı. Oyuna hakim olduk.Bugün rakiple bireysel olarak da takım kalitesi de farklı olduğu için rahat oynadık.

Gollerden sonra biraz durduk, ikinci yarı tamamen onların sahasında temkinli, dikkatli oynamaya çalıştık. Kazanmamız gerekiyordu, bir sürpriz olmaması lazımdı. Ahmed Kutucu istekli ve kalpten oynayan bir oyuncu.

Yaşına bakarsak kendine güveni var, iyi oynuyor. Mert Müldür'ü sakatlıktan dolayı oynatamadık. Hem maçı kazanmaya hem de oyuncuları görmeye çalıştık. Elimizde bir kadro var, yenilerinin girip girmeyeceğini göreceğiz. 23 kişilik bir kadro ve rekabet olacak... Türkiye pasaportu olan her oyuncuya kapımız açık.

Eskisi yenisi fark etmez. Kötü seyahatten geldik buraya ama aynısı rakip için de geçerli, 3 günde bir maç yapılırken bunlar oluyor. Taraftarımız da bu soğuk havada böyle bir yerde bizimle beraber oldu..."