Cumhuriyet'ten Hilmi Türkay "Her şey büyük Beşiktaş için" başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Türkay'ın yazısı şöyle:

Olağanüstü kongrede aday olan İsmail Ünal, gerek Adalı gerek Çebi'nin listelerine girmeyeceğini söyledi. 

Beşiktaş'ta olağanüstü genel kurul öncesi, adaylar çalışmalarına hız verdi. Biliyorsunuz önce Serdal Adalı medyanın karşısına çıkmıştı, bugün de eski Belediye Başkanı, Süleyman Seba döneminde yöneticilik yapan İsmail Ünal medyanın önünde yer aldı.

Çarpıcı açıklamalarda bulunan İsmail Ünal, " Büyük usta, dev Beşiktaş Başkanı Süleyman Seba'nın yolunda emin adımlarla yürüyeceğiz. Beşiktaş hepimizin, her şey büyük Beşiktaş için, her şey siyah beyaz için" ifadelerine yer verdi.

Beşiktaş'ın hep aktifinde yer aldık

Kongre tarihiyle ilgili konuşarak sözlerine başlayan İsmail Ünal, “Gönül isterdi ki bu kongre birkaç ay daha ertelenseydi. Ya da Fikret Orman madem böyle bir karar alacaktı, mayıs ayındaki seçimde aday olmasaydı. Hazırlık yapamıyorsunuz. Gönül isterdi ki ben de burada panolarda projelerimi gösterebilseydim. Ancak projeler sadece kafamızın içinde. Dar boğazdayız. Ancak 4 aday var ve hepsine başarılar diliyorum. Her şey Beşiktaş için. Biz Beşiktaş’ın hep aktifinde yer aldık. 90’lı yıllarda Süleyman Seba yönetiminde yer aldım. Gençtim. Metin Keçeli büyüğümüzle birlikteydik. O zaman tesislerden sorumlu yönetici Metin Abi ve bendim. 100. yılda şampiyonluğunda aktiftim. Belediye başkanı olduğumda Fulya Projesi döneminin aktifinde bulundum. İmar planlamasında elimiz, kolumuz vardı. Süleyman Abi, o arazinin kazanılmasında en önemli role sahiptir. Kulübe kazandırmıştır burayı. Allah rahmet eylesin, büyük insan, büyük başkandı. İnönü Stadı’nın proje tahsisinde imzalarımız vardır. Belediye başkanlığımızın ikinci döneminde Akatlar 1903 Tesisleri’ni kulübümüze verdik. Kulübümüzün hiçbir zaman pasifinde kalmadık. Gerek Metin Keçeli, gerek Emin Önal bey, o yönetimlerin borçlanmalarında hiç yer almadılar. Nedim Durukan da hep katkısını bize sunmuştur” dedi.

Çok önemli değerler var

Bugüne kadar Beşiktaş’ın aktif organizasyonlarının içinde hep yer aldığını hatırlatarak sözlerini sürdüren Ünal, “Başkan adaylığımı açıklamamın temel nedeni Beşiktaş’ın her zaman aktifinde yer almamız ama borçlarda yer almamamız. Biz Süleyman Seba anlayışına dönmek için adayız. Süleyman Seba’nın okulundan geldik ama hiçbir zaman mezun olmadık. Özkaynak düzenini harekete geçirerek, Beşiktaş’ın efsaneleriyle taramaları gerçekleştirerek kulübün ekonomisi güçlenecek ve borçlanmalar azalacaktır. Gönül isterdi ki borçlanmalar olmasın, ekonomiyi iyi kullanalım. Bu formayı giyen sporcularımızın bir gün Beşiktaş’ı yönetmesi için bu göreve adayım. Çok önemli değerler var. Biz o zaman bu görevi onlara devretmeyi bilmeliyiz. Bayern Münih örneği var önümüzde. Rummenige duracak, Oliver Kahn göreve gelecek ve sırada Phillip Lahm var. Zamanında oynanan Beşiktaş-Ajax maçında birisini görmüştük ve o adam, Ajax’ın 10 sene sonrasını hesaplıyordu. Bizim de amacımız bunu yapmak. Beşiktaş’ın temellerine görev vermek istiyoruz. Geleceğe yönelik çalışmalar yapmak, fabrika ayarlarına dönmek ve Beşiktaş taraftarına huzur vermek adına varız. Bu yüzden var gücümüzle çalışacağız. Beşiktaş’ın sponsorluk ve reklam gelirlerini artırmak istiyoruz. Bankalar Birliği ile anlaşmalar imzalandı. Ama bu yeterli değil. Tam kurtarıcı bir noktada değiliz. Teşekkür etmek gerekir ama burada yapılması gereken, Beşiktaş’ın fonlarla, sponsorluklarla ve farklı gelirlerle ayağa kalkması gerekiyor. Her şey büyük Beşiktaş için, her şey yüreğimizdeki Kara Kartal için. En önemli konularımızdan birisi kulübün idari ve mali disiplinini sağlamaktır. Şeffaf bilanço, şeffaf aktarımlar önemli. Bizler bunun için varız” açıklamasını yaptı.