Akşener, kurmaylarını uyardı: Altılı Masa'da konuşulmadı, cümle bile kurmayın

Ankara’da parti kurmaylarıyla bir araya gelen İYİ Parti lideri Meral Akşener'in "Aday, Altılı Masa'da konuşulmadı, cümle bile kurmayın, sabredin” dediği öğrenildi.

Akşener, kurmaylarını uyardı: Altılı Masa'da konuşulmadı, cümle bile kurmayın

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, önceki gün Ankara’da başkanlık divanı, milletvekilleri ve başdanışmanlarıyla buluştu. Üç saat süren toplantıda adaylıkla ilgili tartışmalar gündeme geldi.

Cumhuriyet gazetesinden Gamze Kolcu'nun haberine göre, İYİ Parti Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu’nun CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun olası adaylığına yönelik sözleriyle başlayan polemik değerlendirildi.

Cumhurbaşkanı adayının kim olacağı konusunun Altılı Masa'nın gündemine henüz gelmediğini dile getiren Akşener, "Cumhurbaşkanlığı ile ilgili cümle kurmayın" ikazında bulundu ve 'kazanacak aday' vurgusunu bir kez daha yineledi:

"Şu olsun, bu olmasın değil; kazanacak aday olsun. Altılı Masa'da konuşulmadı, sabredin."

Akşener, 2023 seçimlerinin 'son çıkış' olduğunu kaydederek “Bu seçim alındı alındı; alınmadı laiklik, Atatürkçülük, Cumhuriyet değerlerimizi kaybedebiliriz” diye konuştu. Ayrıca "Kemal Bey’in cumhurbaşkanlığı adaylığının c’si ile ilgili yaptığı bir açıklama yok” ifadesini kullandı.

Etiketler
Meral Akşener Kemal Kılıçdaroğlu İYİ Parti CHP