İzmir’den 3 belediye başkanı Batur, Gürbüz ve Aksoy, İmamoğlu’na destek olmak adına İstanbul’a giderek alan çalışması yaptı.

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz ve Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, 23 Haziran’da yenilenecek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde CHP’nin Adayı Ekrem İmamoğlu’na destek olmak adına İstanbul’a gitti.

Ekrem İmamoğlu’yla bir araya gelen Başkan Batur, İzmir’in, İzmir’in kalbi Konak’ın tüm desteğini yanında getirdiğini ifade etti. Batur, “Sayın Ekrem İmamoğlu, büyük bir haksızlık yaşamaktadır. Biz de kendisine desteğimizi sunmak için İstanbul’dayız. İzmir, İzmir’in kalbi olan Konak, Sayın İmamoğlu’nun yanındadır. Bu seçim sadece İstanbul’un değil, Türkiye’nin seçimidir. 23 Haziran’da hak, hukuk ve adalet test edilecek. Biz de hakkın yerini bulması için İstanbul’da çalışacağız. Her şey çok güzel olacak. Halkın oylarıyla göreve getirildiği halde mazbatası elinden alınan Sayın Ekrem İmamoğlu hakkını söke söke alacaktır” diye konuştu.

Başkan Batur, İmamoğlu’yla görüşmesinin ardından, CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan, Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy ve CHP Bağcılar İlçe Başkanı Murat Sönmez ile birlikte partisinin görevlendirdiği Bağcılar bölgesinde alan çalışmalarına katıldı.  İzmir heyeti ilçeyi gezerek vatandaşlarla bir araya geldi, Ekrem İmamoğlu için oy istedi.